5e4fd3980cb1eobrazek.pngSamovolný únik moči je pro muže bezesporu nepříjemná záležitost, která dokáže s psychikou i sebevědomím člověka velmi zamávat, ale zdaleka ne neřešitelná. Tzv. urgentní inkontinenci, kdy muž pocítí potřebu močení náhle ve chvíli, kdy už je pozdě hledat toaletu, řeší urologové většinou vhodnými léky a používáním inkontinenčních pomůcek. Více možností ke zmírnění obtíží se však nabízí mužům, kteří trpí tzv. stresovou inkontinencí. Nejčastěji postihuje muže po operaci prostaty a projevuje se při zvýšeném nitrobřišním tlaku. K nežádoucímu úniku moči tak dochází hlavně při fyzické námaze, smíchu, kašli nebo kýchnutí.

Kromě změny životního stylu, redukce váhy a úpravy pitného režimu s minimem sycených nápojů a kofeinu, doporučují urologové pacientům se stresovou inkontinencí speciální cviky zaměřené na pánevní dno. Ochablé pánevní dno je jednou z příčin inkontinence a jeho pravidelným posilováním lze získat nad nedobrovolným únikem moči kontrolu.  Základem pro tzv. Kegelovy cviky je cílené stahování a uvolňování svalů pánevního dna. Cviky nejsou nijak náročné a zvládne je každý doma i bez odborné pomoci. Důležité je jejich správné provádění a hlavně pravidelnost, ideálně 1 – 2 x denně po dobu 5 minut s vyprázdněným močovým měchýřem. Ideální je také cca hodinu před cvičením nejíst. Po několika měsících poctivého cvičení problémy s únikem moči buď nadobro vymizí, nebo se výrazně sníží. Navíc je prokázáno, že díky Kegelovým cvikům mají muži mnohem intenzivnější prožitky při sexu.
5e4fd3bc7d255obrazek.png

I když se může stát, že potíže s únikem moči ani při poctivém cvičení úplně nevymizí, není třeba propadat panice a vzdávat se svých oblíbených činností. Na trhu je k dostání řada produktů, které pomáhají mužům udržet sebevědomí i v nepříjemných chvílích spojených s inkontinencí. Patří mezi ně inkontinenční pánské spodní prádlo MoliCare Men Pants. Díky anatomickému tvaru jsou tyto slipy naprosto diskrétní a pohodlné. Antibakteriální povrch dokáže zničit až 99,9 % bakterií, proto se nemusíte bát, že by vás prozradil případný nežádoucí zápach. Navíc inkontinenční slipy vypadají jako běžné spodní prádlo a vyrábějí se v decentní šedé barvě, takže na to, že máte na sobě inkontinenční pomůcku, zcela zapomenete a budete si užívat život bez omezení.

Více o cvičení pánevního dna pro muže se dozvíte na MOLIKLUB.CZ
5e4fd43536588obrazek.png

Reklama