Asi by bylo hodně trapné vyprávět tento příběh, jakože se stal někomu jinýmu, ale půjdu s pravdou ven :-)
 
Můj manžel je povoláním muzikant, občas mu přátelé "v práci" poručí něco dobrého, ne jinak tomu bylo v osudný den, vlastně večer. Tentokrát přišel na řadu absinth.
 
Po vypytí několika skleniček tohoto skvělého nápoje a mnoha dalších, se náš hrdina příběhu odebíral domů. Cestou navštívil ještě kamarády v hospůdce a po pokecu s nimi ho něco hnalo navštívit kostel.
 
Ne, není věřící, ale měl dojem že ho pronásledují mafiáni.  Vběhl dovnitř a zařval, ať ho ochrání, že ho chtějí zabít. Uvědomil si, že v řadách věřících na něj kouká jeho šéf z práce (měl ještě jiné zaměstnání) a doufal, že ho nepozná.
 
Jelikož v kostele nebyl vyslyšen, štrádoval si to rovnou na policii. Tam s ním sepsali protokol a a on spokojen, že mu konečně někdo pomůže, šel domů. Bylo už ráno, a když mi začal říkat, že jsem v nebezpečí, že po nás jde mafie, nechtěla jsem věřit vlastním uším. Tak strašně přesvědčivě mluvil.
 
Zatímco usnul, já šla s dítětem na procházku do parku, a celou dobu si říkala, že to snad nemůže být pravda, tady u nás na malém městě. Už jsem měla vidiny, jak nám někdo hodí bombu do oken.
 
Když jsem přišla domů, manžel se začínal vzpamatovávat, trochu jsem mu připomněla co se stalo a on šel napravovat chyby, co napáchal.
 
Zjistil ,že jeho kamaádi byli u výslechu, ale vše se nakonec vysvětlilo, on se jim omluvil, a jelikož jsou všichni veselá kopa, uměli se tomu jen zasmát.
 
Já se jen obávala, aby si manžela nechtěli předvolat ještě jednou, naštěstí se to nestalo, díky píli našich policistů :-))
 
Fiona
Reklama