Pražská O2 aréna po dvou letech znovu hostila muzikál Mamma Mia! s písněmi legendární švédské skupiny ABBA. Divadelní show z produkce londýnského West Endu opět přivítalo zaplněné hlediště.

Muzikál Mamma Mia! se odehrává na fiktivním řeckém ostrově, kde Sofie v předvečer své svatby touží poznat vlastního otce. Naději jí skytá matčin deník, který ukrývá jména tří mužů, s nimiž před 21 lety strávila léto. Sofie je všechny pozve na obřad a své matce tak přichystá nečekané překvapení.

Skladby z repertoáru skupiny ABBA na jevišti zazněly v podání londýnského souboru a jejich texty v romantickém příběhu získaly nový význam. Během představení dostaly prostor známé hity jako Chiquitita, Dancing Queen, I Have a Dream, Super Trouper, The Name of the Game, Voulez-Vous nebo SOS.

Premiéra muzikálu Mamma Mia! se uskutečnila před 10 lety v Londýně. Divadelní představení s legendárními písněmi se dočkalo nového nastudování ve Spojených státech amerických, Rusku či Japonsku. Muzikál v anglické podobě objel celý svět a zároveň byl přeložen do korejštiny, němčiny, španělštiny i ruštiny. Dosud jej na celém světě zhlédlo více než 30 milionů diváků.

Režisérka Phyllida Lloydová v loňském roce svou divadelní show převedla také na filmové plátno a do hlavních rolí obsadila Meryl Streepovou, Pierce Brosnana či Colina Firtha. Filmová verze úspěšné muzikálové show se stala celosvětovým diváckým hitem a její celkové tržby přesáhly hranici 600 milionů dolarů.

Pražská O2 aréna představení Mamma Mia! uvede do konce týdne celkem šestkrát. O víkendu mohou zájemci muzikál vedle večerního termínu (19.30) navštívit také v odpoledních hodinách (14.30).

Reklama