Z výzkumu, o kterém jsme vás již informovali ve článku Češi jsou věrnější a v sexu zodpovědnější! mimo jiné vyplynulo, že čtvrtina žen nikdy nedosáhla vaginálního orgasmu. „Už na základní škole by se mělo učit, aby si muži uvědomili, že jen 13 procent žen si sex užije při normálním vaginálním styku. Já sám jsem to své syny učil už v šesti letech, apeluje na rodiče a učitele sexuolog Petr Weiss.

Přesto se mnoho mužů domnívá, že ženy dosahují orgasmu takřka stejně tak pravidelně jako muži. Nás tento problém zaujal a rozhodli jsme se udělat mezi několika muži krátký průzkum.

 

Dušan

Dušan

Žena určitě nedosáhne orgasmu vždycky. Já osobně hledám informace o podobných věcech na internetu, většinou, když jdu hledat vlakové spoje, tak kliknu na nějaký článek dole na takové liště, ale obecně bych řekl, že se o sexualitě protějšku moc neví. S partnerkou o tom třeba vůbec nemluvíme.

 

Miloslav

Miloslav

Nemám o tom dobré informace, takže nevím, nejsem si jistý, jak často ženy dosáhnou orgasmu... Jsem dost nesmělý a podobné věci ve vztahu otevřeně neřešíme, kdybych už něco takového zkoumal, podíval bych se v časopisech a na internetu po nějakých radách sexuologa. A jak to mají jiní lidé? Jestli vědí dost o pohlavních ústrojích toho druhého? Asi ne.

 

Bořek

Bořek

Vím docela jistě, že ženy dosahují orgasmu skoro pokaždé. Nikde jsem to sice nestudoval, myslím si to z vlastních zkušeností. Neřekl bych, že si lidé čtou o tom, jak to tomu druhému, jak se říká, udělat, spíš na to prostě při sexu přijdou, ne?

 

Jirka

Jirka

Předpokládám, že úplně pokaždé žena orgasmus nemá, ale často ano. Lidé o sobě vedí navzájem hodně málo a myslím, že to platí i v sexu. Já už dnes takové věci neřeším, ale když jsem je řešil, vždycky jsem se na to ptal partnerky.

 

Dva muži ze čtyř v naší minianketě si myslí, že ženy dosahují často orgasmu, jeden váhá a jeden si je jistý, že tomu tak není. Všichni se také shodli, že obecná informovanost o sexualitě protějšku je buď malá, nebo skoro žádná.

 

 

Co si o problematice myslí šovinistická část redakce?

Připadá nám nespravedlivé, že se nedělá průzkum, zda dosahují muži orgasmu pokaždé, když si to ženy myslí! To, že jsem měl ejakulaci, ještě neznamená, že se cítím uspokojený...

Myslíte si, že je u nás mezi partnery dostatečné povědomí o tom, jak svůj protějšek uspokojit?

Reklama