Opět se ukazuje, že Sovětský svaz – pardon, Rusko – je zemí neomezených možností! Šokovaní chirurgové v Iževsku totiž odstranili muži z plic šesticentimetrový smrček!

Rus Arťom Sidorkin (28) začal vykašlávat krev a stěžovat si na bolest na prsou. Jeho lékaři si mysleli, že má rakovinu. Mýlili se. Když mladého muže ze středního Ruska začali operovat, aby mu odstranili nádor, dočkali se velkého překvapení. Zjistili, že mu v plicích roste krásně vyvinutý malý šesticentimetrový smrček.

„Když jsem to uviděl, jen jsem třikrát za sebou zavřel oči. Myslel jsem si, že se mi to jen zdá,“ řekl chirurg Vladimir Kamašev z iževské nemocnice, který Sidorkina operoval.

Jak uvádí agentura Ananova, lékaři si myslí, že Arťom musel vdechnout malé semínko, které pak začalo v teplém a vlhkém prostředí jeho plic klíčit. Hroznou píchavou bolest v plicích pak způsobovaly jehličky smrčku, které se mu zapichovaly do tkáně.

„Strašně to bolelo. A abych byl upřímný, neměl jsem pocit, že mám v těle nějaké cizí těleso,“ přiznal už vyléčený pacient.

Reklama