Co pro vás znamená sex? Kdybych tuto otázku položila zástupcům mužského pohlaví, tak by mi drtivá většina odpověděla něco ve stylu: „Všechno.” Někteří dle pravdy, jiní z principu a na popud svého ega. Ale co my ženy? Je to už tak nějak zažité, že se sexuální posedlost a apetit týkají výhradně mužů, a že ženy jsou spíše tvory ostýchavými a s nechutí k sexuálním hrátkám s hláškou „Dnes ne, bolí mě hlava!” vždy po ruce. BLBOST! V naší společnosti jsou stále zakořeněny jakési fantaskní předsudky jakožto pozůstalost minulosti ovlivňované církví.

Už několik lidí se mi snažilo namluvit, že vztah není o sexu. Tak to mi promiňte, ale takový názor může vyslovit pouze pokrytec, nebo člověk orgasmu neznalý. Netvrdím, že vztah je jen o sexu, ale že je z velké části také o sexu. Samozřejmě musíme akceptovat spoustu jiných nepostradatelných faktorů, jakými je určité souznění, porozumění, atd. Chceme-li ale vybudovat kvalitní vztah, který má životnost delší než dva roky, je nezbytné vyhledat si partnera, který nám bude vyhovovat jak po stránce intelektuální, tak sexuální. 
  
Každý zdravý lidský jedinec, ať už muž či žena, je do jisté míry ovlivňován svými pudy. Můžeme si vzít za manžela úžasného, hodného, velkorysého, inteligentního, skvělého otce našich dětí, ale pokud bude v posteli jako „leklá ryba”, je jen otázkou času, kdy nás naše pudy donutí k nevěře. A kam se tedy potom poděl onen vztah dvou lidí, jež není o sexu? Samozřejmě své touhy můžeme potlačovat a zapírat, ale jednoho dne prostě přijde situace, kdy to nezvládneme a s někým se vyspíme, v horším případě někoho podvedeme. 

Mně samotné se stalo, že se mi během jednoho měsíce svěřily hned tři kamarádky, že jsou nevěrné - a to stejným způsobem: Jejich bývalý přítel si jich zrovna nevážil, ale zato byl skvělý milenec. Rozhodly se tedy, že si najdou někoho nového, kdo je bude mít opravdu rád. Všechny tři tak učinily a všechny tři vzápětí zjistily, že s příchodem nového partnera se křivka kvality sexu propadla do hlubin ne(u)spokojenosti. Ani jedna se s novým stavem věcí nechtěla spokojit, a tak začaly vzpomínat na své expřítele. Netrvalo dlouho a všechny tři se pustily do hry se dvěma panáčky. 
 
Ani jedna z nich není nymfomanka či promiskuitně zaměřená. Jen mají rády sex. Což mne přivádí k dalšímu předsudku vůči ženskému pohlaví. Zatímco u mužů je velký sexuální apetit považován za projev zdraví a mužnosti, u žen je to považováno za promiskuitu, či dokonce nymfomanii, čili nemoc. Střídá-li muž partnerky jako na běžícím páse, je nazýván „kancem”. Chová-li se ale tak žena, je automaticky považována za „šlapku”. Proč ale? Copak žena nemá nárok na sex?

Je nepochybně nesmírně těžké nalézt někoho, kdo nám bude vyhovovat duševně i sexuálně. Někomu se to podaří dřív, někomu později. Jak jste na tom vy?

Do jaké míry je pro vás sex prioritní záležitostí? Znáte někoho ve vašem okolí, pro nějž je sex nedůležitý?

Reklama