V sobotu a neděli 30. 5.–1. 5. proběhla v Paláci Dunaj v Praze mezinárodní konference o seznamování, svádění a osobním rozvoji Správný Chlap. Na konferenci se sešlo kolem 100 mužů z celé České republiky i ze zahraničí, kteří si vyslechli rady mistrů v oboru.

O tom, že láska kvete v každém věku, vypovídá věk návštěvníků od 18 do 47 let. Odborníci na svádění z celé Evropy servírovali účastníkům své vlastní zkušenosti i životní příběhy; došlo i na názorné videoprojekce svádění žen v ulicích. Mnoho lektorů sklidilo od publika potlesky ve stoje. Kdo si chtěl vyzkoušet vše hned na vlastní kůži, mohl využít intenzivní kurz přímo v terénu, který v nedělním odpoledni vedl zkušený chorvatský svůdce Badboy.

Přednášku o internetovém seznamování měl ve své režii zkušený svůdce SmoothDoc z Holandska. Podle něho by měli iniciativu převzít určitě muži. Základem by měl být správně sestavený osobní profil. Velice důležité je podle něho s dívkou hovořit upřímně nejen o svých přednostech, ale i špatných vlastnostech. Není špatné ani hovořit o svém nejbližším okolí. „Udělá to z vás pak opravdovějšího člověka, který někam patří. Protože pokud si s dívkou píšete přes internet, určitě má trochu strach. Takhle jí ukážete, že někam patříte, že taky máte svou rodinu a přátele. Navíc nejste arogantní, protože se nebojíte přiznat jí i svou špatnou vlastnost a jste upřímní.“

Pan Huu, jeden ze zakladatelů pickup komunity v ČR ve své přednášce „My Journey“ hovořil o své vlastní cestě poznávání žen. Začínal jako nesmělý muž, který má s oslovováním dívek problém. Strach překonal a oslovoval dívky na ulici. Doporučil neobávat se předem neúspěchu, případně ho vzít jako další poučení do budoucna a k dalšímu rozvoji. „Čerpejte hlavně ze svých přirozených mužských vlastností a vyberte si dívku, o kterou opravdu stojíte a se kterou byste byli doopravdy rádi. A buďte vždy upřímní,“ radil.

Ani norský přednášející Morten Hake neměl jednoduché začátky. Kvůli vytouženému kurzu svádění, kterého se chtěl zúčastnit v Oslu, musel prodat své auto, televizi i veškeré vybavení na snowboard. Podle nora je v první řadě potřeba být opravdu sám sebou, protože jedině potom bude člověk vyzařovat své pravé kvality a tak získá sebejistotu. „Dívka si pak už sama vybere, jestli s vámi bude chtít být, nebo ne. Je určitě lepší být s dívkou, která si vás vybrala, než s tou, kterou jste museli manipulovat. Co může být opravdovějšího a atraktivnějšího než mít vlastní životní styl?“ radil nor. Zdůrazňuje také pozitivní myšlení v jakékoliv situaci, i přes to, že to ze začátku nebude snadné. „Buďte vděční, užívejte si každou chvíli, které si budete vážit. To vám zajistí pozitivní přístup. A nebojte se projevit své city – to vám, pánové, moc nejde. Vystupte ze své zóny komfortu. A nejlépe začněte hned teď,“ řekl sympatický Morten z Norska.

Svůdník z Amsterdamu Royce ví, že zájemcům o umění svádět pomalá změna nezní přitažlivě. „Ok, řeknete si, budeme jako ten chlápek z konference, když tu budeme. Své problémy si vyřešíme za pár dní. Ano, kouzelná pilulka existuje a stanete se největším svůdcem na světě. Koho pak ale ta dívka vašich snů vidí? Nějakého vyslance, protože vy tam už nejste a nejste to vy, koho bude milovat. Také jsem měl takovou masku. Ale vlastně jsem jen znásilňoval vlastní já,“ řekl ve své přednášce.

Dalším z českých řečníků byl známý jihomoravský DJ Neon, který hovořil o základech, které by měl mít správný chlap, než vyrazí ven mezi lidi. „V první řadě je důležité o sebe dbát. O tom, co vám sluší, si nechte poradit od svého okolí. Myslím tím účes, oblečení i vůni.“ Podle DJ Neona je samozřejmostí i atraktivní profil na sociální síti, ze kterého by měla být vidět hlavně aktivita a ne neustálé sezení u počítače. Na přednášku úspěšného DJ plynule navázal nejslavnější porno herec v České Republice, Robert Rosenberg, který účastníkům dával hlavně rady intimnějšího charakteru. „Holky mají zájem o zkušenější chlapy,“ říká. Jeho přednáška pokračovala diskusí, ve které ochotně odpovídal na konkrétní dotazy přítomných.

Ani večer nikdo nezahálel a všichni vyrazili do vyhlášeného pražského klubu Óčko, ve kterém ten večer dokonce probíhala seznamovací párty. „Správní chlapi“ si tak mohli v terénu vyzkoušet vše, co se přes den naučili a případně se rovnou zeptat na důvod svého momentálního neúspěchu některého z přítomných lektorů.

Všichni, kdo se konference Správný chlap zúčastnili, si mohli také na závěru konference zasoutěžit o kurz svádění nebo tandemový seskok padákem. Úkolem 3 vylosovaných šťastlivců bylo sestavit z několika slov krátký příběh a co nejlépe navázat komunikaci s přítomnou hosteskou. Publikum pak vybralo nejlepšího z nich.
Účastníci konferenci zhodnotili velmi pozitivně. Za nejlepší považovali motivaci a znalosti k lepší sebedůvěře, pozitivní naladění mysli a nové přátele. Někteří z nich jako hlavní plus přednášek vidí zamyšlení se nad směrem, kterým se ubírá vlastní život. Ocenili i to, že se každému dostalo odpovědi na jakoukoliv otázku.

„Letošní konference Správný Chlap je zlomová v otevření se veřejnosti. Už to není akce pro pár kamarádů, ale pro širokou veřejnost a dle zájmu médií a mnoha ohlasů jsme si jistí, že děláme správnou věc a to nám dělá radost,“ zhodnotil mluvčí projektu Pavel Bambásek.

Občanské sdružení Czech Social Dynamics, nyní vedené pod hlavičkou Správný chlap, založil jeho předseda Václav Vislous. Jeho prvním velkým počinem byla konference o svádění v roce 2009. „Chtěli jsme vytvořit akci, která by pomohla všem klukům, kteří na sobě chtějí pracovat a výrazně se zlepšit ve svých vztazích s holkama. Zkusili jsme oslovit nejlepší evropské svůdce a ti naši iniciativu uvítali. To, že ta akce byla v minulých letech takovým úspěchem a letos ji pořádáme již potřetí mě naplňuje nadějí, že to co děláme, má smysl,“ popisuje Václav Vislous.

Organizátorům z akce neplyne zisk, akce je nekomerční.
Mluvčí projektu: Pavel Bambásek, pavel@czechsocialdynamics.cz
Web: http://spravnychlap.cz
Facebook: http://www.facebook.com/SpravnyChlap

Reklama