...ty podobné starosti, jako jsou krátké nohy, velký zadek, malá prsa, netrápí, nanejvýš některý z nich přizná, že by mohl mít menší břicho nebo víc vlasů.

Jestli v něčem, tak v tomhle bychom si z nich mohly vzít příklad. Nejúčinnější způsob, jak se zbavit tělesných nedostatků, totiž je se s nimi smířit. A nebo ještě lépe, nosit je se šarmem.

Podle šarmu a sebevědomí, se kterým nosí i starší ženy své ne právě dokonalé postavy, poznáme s jistotou cizinky. Zvláště Francouzky, Španělky a Italky. O tom jsme tu už vedly nejednu řeč. Myslíte, že se to také jednou naučíme?

Možná bychom pro příklad nemusely chodit až tak daleko, i v našich končinách se najdou ženy, které s grácií nosí nejen svá kila, ale i stárnutí. Třeba Naďa Konvalinková a Květa Fialová.
Pamatujete si Naďu ve filmu Adéla ještě nevečeřela? Jaká to byla dokonale tvarovaná šťabajzna! Dnes byste ty křivky sotva hledaly, ale stále z ní vyzařuje neuvěřitelně pozitivní energie, která jí činí přitažlivou i s těmi kily navíc. Proto si ji také některé české návrhářky berou jako modelku. A věřte, není to jen z recese.
A co třeba Petra Černocká? Nemyslím, že by měla „ideální“ figuru, také má širší boky a stehna, a i ona se skvěle zhostila role manekýnky a vůbec vedle modelek, kterým by mohla být matkou, nepůsobila usedle ani staře a už vůbec ne méně půvabně.
O Halině Pawlowské není třeba ani hovořit. O své váze a proporcích mluví nejen otevřeně a s humorem, ale také je nemá potřebu skrývat v neforemných hábitech. Klidně si oblékne přiléhavé šaty, těsné tričko s velkým výstřihem a co je zajímavé, nepůsobí ani směšně, ani vulgárně, ale naopak velmi sexy.
A z těch mladých? Co takhle „šťavnatá“ sestřička z Ordinace - Jitka Čvančarová? To přece také není žádná Twiggy, a přesto nebo právě proto je to určitě jedna z nejkrásnějších českých hereček současnosti. Jenom se trochu bojím, že i ona podlehne tlaku a začne hubnout.


Aurecon - 3. pelicon

A napadají vás určitě další a další krásné ženy nejen mezi herečkami. Zkuste si vybavit některou „neznámou“ ženu z vašeho okolí, nebo třeba kamarádku, kolegyni, kterou obdivujete pro její eleganci a šmrnc, a zamyslete se, čím to asi bude. Možná zjistíte, že i ona má třeba mírnou nadváhu, velký zadek, malá prsa nebo spoustu vrásek, přesto se za ní každý rád ohlédne.

A na závěr pět rad, se kterými nikdy nešlápnete vedle.

1. Méně je více. Kupte si méně věcí, ale kvalitních, které se mezi sebou dají kombinovat.
2. Oblečení v jedné barvě, třeba tón v tónu (to se týká bot a punčoch), působí nejen elegantně, ale navíc zeštíhluje.
3. Nebojte se mladistvých střihů. Nic nečiní člověka tak usedlým a nudným jako nenápadité a usedlé oblečení.
4. Nebojte se kontrastních barev v detailech a na doplňcích. Barevné členění volte vertikální.
5. Dobrý střih vlasů a upravené ruce. Bez nich by vám i nejlépe dodržované předchozí body byly k ničemu.

Reklama