Dnes mám rande. Musím vypadat skvěle. Pečlivý make-up... a teď to nejdůležitější – rty. Našpulím je do zrcadla jako k polibku. Na těch si musím dát obzvlášť záležet, aby byly co nejsvůdnější!
Začnu peelingem. Pak si dám medovou masku. A pro jistotu ještě pomádu. Pro zvlhčení.
Hm, teď už mám rty jako peřinky a konečně můžu čarovat barvičkami.
No jo, ale mám vypadat přirozeně, elegantně nebo sexy?
Když rande, tak sexy.
Sáhnu po červené – budu jako Pařížanka. Konturkou obkreslím linii rtů, ták, nepřetahovat, pěkné srdíčko... Pak přijde na řadu oblíbená rtěnka, nanesená štětečkem, jak to dělají vizážisté. Zbytek obtisknu do ubrousku, zabráním tak kosmetickému trapasu – zabarvení zubů. Lehce přepudruju a nanesu druhou vrstvu rtěnky.
Nezapomenu na jednoduchý trik, ťuknu doprostřed trochu světlé barvy, rty vypadají plnější.
A nakonec lesk, který dodá tu správnou šťavnatost.
„Tobě to sluší... počkej vteřinku...“ Vezme papírový kapesníček a všechnu tu parádu mi setře, sprosťák jeden. :-)
Takovou to dalo práci, ale on to neocení.
Rtěnky, lesky a pomády jim nahánějí hrůzu. Muži raději líbají „nahé" rty.
Věřte tomu, udělali jsem si malý průzkum. „Odchytili" jsme pár mužů na ulici a položili jim otázku:
Líbáte raději nalíčené, nebo přírodní rty?
Petr, 25 let, nezaměstnaný
Rty? Spíš nenalíčené, nebo jen hodně jemně.
František, 57 let, technik
Záleží na okolnostech, ale já mám raději, když ženy mají nenalíčené rty.
Ale jinak mám rád, když jsou ženy elegantní. Kdekterá si kupuje módní magazíny, ale když se podíváte na ulici, tak zjistíte, že se oblékají, jako by šly na brambory. Myslím, že by se měla zavést nějaká oděvní policie, která by rozdávala pokuty za špatné oblékání.
Jakub, 20 let, student
Mám rád rty bez rtěnky. Je to příjemnější.
Mirek, 50 let, řidič taxislužby
Raději bez rtěnky, protože mi na rtech nic nezůstane.
To je přece jasné, když by byla namalovaná, tak by jí to ubralo a mně by naopak přibylo.
Mops, 1,5 roku, domácí mazlíček
Není nad tlamičku naleštěnou uheráčkem.
Jak je to u vás doma?
Nový komentář
Komentáře
wich: Některé rty jsou samy o sobě tak výrazné, že není třeba je líčit. Spíš by jim to uškodilo. Takové mám já, nejraději používám jen nějaký balzám. Soustředím se spíš na líčení očí.
Dante Alighieri: S líčením rtů souhlasím. Jedna vizážistka kdysi pronesla "české ženy zapomínají, že mají rty" a měla pravdu. Spoustu žen se při nalíčených rtech vybaví rudě zmalovaná pusa. Ale já mezi rudými vulgárně nalíčenými a nenalíčenými ústy pociťuju ještě docela široké spektrum
Módní policii zavrhuji, je mi šum a fuk, co kdo nosí.
O rtěnkách se jim to kecá, František s Petrem a Mirkem by se měli zamyslet, jak se ženám líbá osrstěná či špatně oholená huba.
Mopslíkovi promíjím, neboť je mu milejší k očichávání a olizování naprosto opačný konec těla a tudíž je jeho odpověď irelevantní
Jak tak pozoruju Češky, málokterá má nalíčenou pusu... To já si s tou červenou klidně vyjdu a užívám si originality, neb nikdo jiný ji nemá
S Františkem souhlasím, ta módní policie tu vážně chybí a to s těma bramborama je taky pravda.
wich: Taky bych ho brala
Bóbika jak vyšitá.
Čípak je ten překrásný mopsík?
Tak to je logický... Taky si radši sednu na suchou lavičku než na čerstvě natřenou. Chlapy naprosto chápu, že na sobě nechtějí mít barevnej obtisk. A neslíbatelná rtěnka zase není na líbání moc příjemná.
Mopsík je překrásnej
Pokud jsem s přítelem, tak musím mít jedině nenalíčené rty. Nemá rád jakýkoliv balzám na rty.
Meander: to jo, ale tohle je MOC
Žábina: Vždyť jsi ho viděla
SENSITIVESKIN: Souhlas...a ja kazdopadne nemam nic proti
Meander: staré dítě
Mánička: To nemá
On je spíš takový teleskopický
každopádně myslím, že muži líbají raději úplně něco jinýhy
Trička s límečkem se mi na chlapech moc líbí. Co naopak nenávidím, jsou trička bez rukávů, zvlášť, když má chlap hodně chlupaté podpaždí nebo na rameni nějakou kérku. To je něco tak eklhaft, že bych
, když to vidím.
Ťapina: Některým typům sluší. Můj v nich vypadá jako staré dítě
Všechna jsem mu vyházela, beztak to nebyl Ralph Lauren, ale spíš něco jako Ho Či Min