Další příspěvek je opravdu kuriózní. Alespoň co se počtu stěhování týče. Přečtěte si ho a schválně, jestli se v tom budete orientovat. Čtenářce s nickem Mandžarik za něj samozřejmě děkujeme

Milá redakce, posílám příspěvek na téma - Jaký byl váš první byt ... stěhování aj., připojuju dochované fotky z některých z nich

Součtem pronájmů, koupí a prodejí bytů a domů se dostávám k počtu 14. Výčet : Olomouc - pronájem, Šumperk - byt, Břeclav - ubytovna, Břeclav - byt, Šumperk - byt, Brno - pronájem č.1, pronájem č.2, pronájem č. 3, byt, Mělník - byt, Olomouc - pronájem, Dolany u Olomouce - byt, Šumperk - pronájem, dům ... Svitavy pronájem ... zatím ...

Můj první byt po dokončení školy byl dočasný, sestra odlétala na roční studijní stipendium, mně se namísto shánění pronájmu naskytla možnost její vlastní postel dočasně zpeněžit a nabídnout ji jejím kamarádkám s vtipným komentářem - nechci slevu zadarmo. Sama jsem si přirozeně ponechala samostatný pokoj. Snad tento kalkul se mi stal již na začátku osudný.

Sestřin návrat se blížil a já stále častěji dojížděla do rodného města za hlasem svého srdce. Druhý byt, avšak první vlastní, mi pořídili rodiče. Ale chlap by se tam hodil, ne?  Oč urputněji jsem hledala onen biomateriál, o to pravděpodobnější bylo, že ve chvíli, kdy jej naleznu, mě zase začne pálit půda pod nohama. A taky ano.

Břeclav? A proč ne ? Vždyť jsou tam vinice ! Nebyl to nejlepší argument. Biomateriál odkráčel zateplit další objekt a já jej znovu viděla až v nemocnici s potrhanými vazy dík produktu mých tak milovaných vinic. Hrdá jsem zůstala, to ano, přezíravě jsem na službu konajícího lékaře zasyčela - schovej mi to pitomý kolo  - a důstojně ulehla na připravené nemocniční lože. Takže Břeclav tedy taky ne.

Za maminkou do Šumperka ? No na chvíli ... nakonec ... přece jen ... tak jo. Trochu stojatá voda, že ? V Brně bude veseleji. Ano, bylo tam fajn, tři roky. Muži procházeli mým životem stejně rychle, jako jsem měnila města. S vidinou ochranitelské náruče a finančního zabezpečení jsem zvolila absolventa Vojenské akademie, a již jako legitimní žena jej odevzdaně následovala do věnného města královen - Mělníku.

Ach, moje Moravo, kde jsi? V Olomouci, že? Ostatně - proč ne? A proč opouštím olomoucký pronájem, v němž jsem se sotva ohřála? Protože se z mise vrací dolámaný manžel, k překvapení čekám druhé dítě a je třeba větší byt. Asi v Dolanech. A proč ne, že ? Hele, vždyť je to dědina, to já nedám. Co kdybychom koupili dům poblíž rodičů, co? No jasně, nejdřív najdem pronájem, a až vytipujem dům, natrvalo se nastěhujem, no fakt, já už se stěhovat nechci. Jo, pěkně jsi to zrekonstruoval, ale hele - ten rozpočet jsi pětkrát přešvihl ... Rozvedli jsme se.

Dům je na prodej. A já - se za pár dní stěhuju. Do pronájmu do Svitav. Na rok kvůli práci. A pak ? No vím já ? Vím jedno - na důchod život dožiju v Portugalsku. A nevěřili byste, kolik chlapů se do tohoto projektu už teď hlásí.

Dochované dokumentující fotky přikládám.

byt

byt2

byt3

byt4

dům

Vaše Mandžarik

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

V počtu stěhování vás tady asi nikdo netrumfne. Nebo že by?

Jste také stěhovací, nebo se držíte celý život na jednom místě? Jak vypadal váš první byt? Jak na něj vzpomínáte? byla jste v něm šťastná? Kde bydlíte teď? Jste spokojená, nebo to hodláte změnit? Jaké máte plány? Napište

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama