Najít partnera není pro Kláru (32) problém. Mnohem těžší je udržet si ho. Důvodem k rozchodu přitom bývá stále táž věc.

Začíná to vždycky slibně. Zamiluje se do sympatického muže, postupně se poznávají a brzy je na čase posunout vztah dál. Partnerům přestane stačit potkávání se v restauracích nebo v kině. Jenže ve chvíli, kdy on čeká pozvání domů a společný život, ona zařadí zpátečku. Bojí se, aby znovu nenaletěla. Není totiž sama, kdo by se musel vyrovnávat s dalším zklamáním.

žena

„Mám dvě děti, osmiletého Danečka a pětiletou Žanetku. Právě ony jsou tím důvodem, proč se tak moc bojím pustit každou novou známost dál, jak se říká. Že další zklamání zamává se mnou, na to už jsem si zvykla. Ale aby to odnášely i moje děti, to nepřipustím. Zažily už čtyři „tatínky“ a z každého se nakonec vyklubal buď alkoholik, sobec, tyran nebo lhář. Já tyhle typy snad přitahuju,“ svěřuje se Klára, která si proto už dobře rozmýšlí, koho svým dětem představí. Respektive s tím otálí natolik, až to ten dotyčný vzdá. Přesně tak tomu bylo u dvou předchozích partnerů.

„Hrozně těžce nesli, že je nechci po půl a tři čtvrtě roce chození představit rodině. Vyčítali mi, že to s nimi nemyslím vážně, nepočítám s nimi do budoucna, podezřívali mě, že mám ještě někoho jiného a podobně. Jediné, co nechtěli chápat, byly moje obavy z dalšího zklamání. To, že musím chránit své děti,“ vysvětluje. Na druhou stranu si je vědoma, že už je možná vůči opačnému pohlaví až příliš podezřívavá a pesimistická. A bojí se, aby se scénář neopakoval.

V současnosti se už pět měsíců vídá s Liborem. Ačkoli se jí zdá fajn a není nic, co by ji odrazovalo od dalšího kroku ke společnému životu, opět váhá. „Nedokážu vysvětlit proč, ale čekám, odkud přijde nějaký další kopanec. Asi už jsem nadobro ztratila důvěru k mužům. Jestli ji ale brzy nenajdu, i tentokrát si nechám utéct další příležitost, jak být konečně šťastná. Libor by chtěl dítě, a tak mi dal nůž na krk, jak se říká. Mám se prý rozmyslet, jestli to s ním myslím vážně, a chci ho začlenit do své rodiny. Jak v sobě mám ale zlomit ten vztahový pesimismus, to už mi neporadil. Která ženská zažila tolik zklamání, určitě ví, o čem tu mluvím,“ dodává Klára.

Čtěte také:

Reklama