kalhotyKdyž se zeptáte mužů, jestli se jim líbí víc ženy v kalhotách, nebo v sukních, valná většina z nich odpoví, že v sukních. My jim to věříme. Vždyť pohled na hezké ženské nohy lahodí (nejen) jejich oku. Ale mají smůlu, protože většinu roku zůstávají i ty nejkrásnější nožky jejich pohledům skryty. Já osobně neznám jedinou ženu, která by chodila jenom v sukni. Kalhoty jsou pohodlné, praktické a hlavně teď v zimě v nich nikde netáhne. Prochladlý zadek a stehna? Brrr. Na tom se shodneme snad všechny.

Navíc v sukni se musíte stále hlídat. Jak si decentně sednout, aby vám nebylo vidět kamsi, jestli se někde něco nevyhrnuje, jestli náhodou neuteklo oko na punčoše. Je to stresující.

Ale praktičnost není tím hlavním důvodem, proč milujeme a nosíme kalhoty. Kalhoty jsou prostě ležérní, dokážou být koketní a neskonale sexy. Ať si muži myslí, co chtějí.

To už věděla velká průkopnice kalhotové módy Marlene Dietrich. Přestože se pyšnila krásnýma dlouhýma nohama, které neměla zapotřebí schovávat, byla to právě ona, kdo ukázal ženám, jak kalhoty nosit. Jak rafinovaně využít dráždivého kontrastu ženského a mužského prvku ve svůj prospěch. Tehdy se nosily kalhoty velmi podobné těm pánským. S vysokým pasem, záševky a širokými nohavicemi s manžetou.

kalhoty

A přesně takové jsou v módě i dnes. Ale už se většinou nešijí z vlněného flanelu nebo tvídu jako tenkrát, ale z odlehčených moderních materiálů s příměsí pružného vlákna. Široké, rovné a plandavé kalhoty ovládly přehlídková mola.

kalhoty

V kontrastu k planďákům vypochodovaly i modelky s velmi úzkými nohavicemi dole u boty nahrnutými nebo v délce nad kotníky. Jako by čekaly velkou vodu. K nim vypasovaná krátká sáčka s hodinkovými rukávy. Velmi ženské.

kalhoty

Který styl kalhot je bližší vám, milé ženy-in? Volné elegantní planďáky, ve kterých budete francouzsky šik?   Nebo byste byla raději k „sežrání“ ve smyslně ženských úzkých kalhotách na tělo?

Reklama