Zatímco ženy jejího věku žijící v páru mají podle statistik sex v průměru jednou až dvakrát do týdne, ona to tolikrát stihla během posledních patnácti let. Ne že by neměla příležitost. Co jí chybí, to je zájem. O sex zkrátka nestojí. Že je s ní něco v nepořádku, jak sama říká, poznala na střední škole.

„Všechny holky kolem mě řešily milování, zatímco mě to nechávalo naprosto chladnou. Kluci mě absolutně nepřitahovali. Každého jsem odpálkovala ve chvíli, kdy se pokusil o něco víc. Napadlo mě, jestli nejsem náhodou na holky. Jenže ať jsem se dívala na sebekrásnější dívku, nebo třeba i na porno, absolutně nic v pozitivním slova smyslu to se mnou nedělalo,“ svěřuje se Kamila, která nad tím prostě mávla rukou. Řešit svůj postoj začala až na vysoké škole, kde poznala Marka.
5addbac1070b6obrazek.png

Láska nepomohla

„Ano, poprvé jsem se skutečně zamilovala. Byl nesmírně inteligentní, měl stejné zájmy, bylo mi s ním zkrátka úžasně. I on se mnou rád trávil čas. Problém ale nastal ve chvíli, kdy mě poprvé obejmul a políbil. Nebránila jsem se, vážně mi na něm záleželo. Ale přišlo mi to spíš nechutné, než cokoli jiného. Dali jsme se ale dohromady, a já přetrpěla i mazlení a nakonec svůj první sex. Nic jsem mu samozřejmě neřekla, ale byl to můj nejhorší zážitek v životě,“ přiznává Kamila, která se proto dalším intimnostem vyhýbala. Věděla ale, že vymlouvat se nemůže donekonečna. A nechtěla Marka ztratit. Proto se vydala k sexuologovi.

Diagnóza byla jasná

Od něho poprvé slyšela to, co tušila. S největší pravděpodobností je asexuální. „Prý s tím ale nejde nic udělat, nejsou na to žádné prášky. Prostě jen nemám tu potřebu. Není to nic nenormálního a mám si najít protějšek, pro který také nebude sex středobodem vesmíru. Znělo to jednoduše, ale opak je pravdou. Marek to samozřejmě nevydýchal a jeho láska se pomalu rozplynula. Nedokázal se smířit s tím, že bych s ním sex buď vůbec neměla, nebo to dělala s odporem. A to je vesměs scénář, který se v mých vztazích opakuje dodnes,“ říká Kamila.

Chtějí mě léčit

Zkoušela už dokonce všemožné seznamky, kde se se svým hendikepem rovnou svěřila. Aby se vyhnula zbytečným zklamáním. „Sama jsem se divila, ale pár odpovědí přišlo. Po několika schůzkách ale vyšlo najevo, že většina z nich nebere mou asexualitu vážně. Někteří z nich mě z ní chtěli dokonce vyléčit. Prý jsem zatím nejspíš nepoznala toho pravého… Nakonec jsem se k tomu nechala přesvědčit, ale bylo to ještě horší, než poprvé. Prostě fiasko,“ vypráví Kamila, kterou už unavuje pořád dokola obhajovat své pocity a absenci sexuální touhy. Smířit se s osamělým životem přesto pořád ještě nechce.

Foto: shutterstock.com

Čtěte také:

Uložit

Reklama