Největší koncentraci penisů na jedné ploše můžete vidět na Islandu. Ve městě Husavik máte možnost se ve zdejším muzeu pokochat bez mála třemi stovkami bambulínů nejrůznějších živočišných druhů. Jen ten náš tam chybí...

Snad jediný penis, který zakladatel muzea Sigurdur Hjartarson postrádá, tedy ve své sbírce, je lidský penis. Již čtyři muži ale slíbili, že mu po své smrti svého „přítele“ věnují.

Kolekce, kterou začal sbírat v roce 1974, má nyní 261 dobře zachovaných exponátů 90 různých živočišných druhů. Jako první získal penis býka. Největší penis, jaký je tady k vidění, patřil velrybářovi". Váží 70 kilogramů a je dlouhý 1,7 metru.
Nejmenší je naopak pohlavní ústrojí křečka, které má sotva dva milimetry a je třeba se na ně dívat zvětšovacím sklem.

Muzeum je otevřeno od května do září. „Každým rokem počet  návštěvníků roste, při čemž šedesát  procent z nich tvoří ženy,“ říká pan Hjartarson a dodává, že loni do muzea zavítalo 6000 lidí.

Exponáty, které muzeu darovali rybáři, lovci a biologové, jsou umístěny ve skleněných nádobách naplněných formaldehydem nebo jsou vysušené a pověšené na zdi. 

                              

Hjartarson zaplatil pouze za jeden exemplář, a to za téměř metr dlouhý penis slona, který je vycpaný a stojí na dřevěné desce v sekci zahraničních exponátů.

Sám pan Hjartarson má k choulostivým exponátům srdečný vztah. Jeho kolekci prý může ocenit jen člověk, který má smysl pro humor a nechybí mu inteligence.

Smysl pro humor snad nepostrádám, žížalu bych v IQ testu doufám také trhla, takže jak se dostanu na Island, určitě sem zavítám.

Reklama