bryle-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Kočičí tvar

Jedná se o nadčasovou klasiku, která se drží na vrcholu žebříčku trendů v dioptrických brýlích už od roku 2022. Trojúhelníkové obroučky navíc hezky doplňují prakticky každý tvar obličeje. Tyto brýle jsou inspirované stylem vintage, a proto se krásně hodí například k midi šatům, ale dokáží ozvláštnit i obyčejný outfit složený z džínů a trička. Můžete klidně zkusit experimentovat a zvolit obroučky se třpytivými rohovými detaily, ale soustředit byste se měli hlavně na to, aby vám vybrané brýle ostře kopírovaly lícní kosti.

642d7a0ddd5bekocici-bryle.jpg

Ray-Ban, 1 489 Kč/ Versace, 2 999 Kč
Zdroj foto: Se souhlasem Ray-Ban, Versace

Geometrické brýle

Tento trend brýlí pro rok 2023 je na míru ušitý odvážlivcům, kterým dovoluje naprosto cokoli. Experimentovat můžete třeba s hravými siluetami či vícehrannými rámečky. Tento typ se navíc hodí ke spoustě tvarů obličeje – ty hranaté zjemní a kulatým či oválným dodají tvar. Brýle je nejlepší kombinovat s jednoduchým oblečením, takže pokud si k nim oblečete například kašmírový svetr, neuděláte krok vedle.

geometricke-bryle.jpg

Ray-Ban, 2 369 Kč/ Tom Ford, 3 679 Kč
Zdroj foto: Se souhlasem Ray-Ban, Tom Ford

Výrazné barvy

Velkým trendem budou tuto sezónu výrazné až křiklavé barvy, a to nejen co se týče brýlí, ale i oblečení. Možná se vám po všech těch klasických černých, želvovinových či kovových brýlích nebude do těch bláznivě barevných chtít, věřte ale, že se jedná o super rychlý a jednoduchý způsob, jak pozvednout a ozvláštnit svůj vzhled. Pokud se vyloženě necítíte například na výraznou růžovou, zvolte místo toho odstíny inspirované drahokamy – safírově modré, smaragdově zelené či rubínové červené.

642d81c8260bavyrazne-bryle.jpg

Love Moschino, 2 359 Kč/ Chloe, 4 829 Kč 
Zdroj foto: Se souhlasem Love Moschino, Chloe


Pastelové barvy

Ani ti, co jasné barvy na svém obličeji odmítají, nemusí zoufat. Klidné a pastelové odstíny zůstávají trendy i tento rok. Působí velice decentně a elegantně. Obroučky ve světlém odstínu levandule, pudrově růžové, bleděmodré, mátové či světle žluté se perfektně sladí s ostatními barvami a snadno je lze kombinovat.

pastelove-bryle.jpg

Emilio Pucci, 1 790 Kč/ Ocoolar, 3990 Kč  
Zdroj foto: Se souhlasem Emilio Pucci, Ocoolar

Kovové obroučky

Brýle s kovovými obroučky jsou skvělou volbou pro zastánce klasiky. Působí totiž elegantně a podtrhují minimalistický vzhled. Kvůli tomu si je oblíbily i známé osobnosti, mezi kterými vyčnívá například Jennifer Aniston či Kendall Jenner. Jednoduchost tohoto typu brýlí pak můžete rozbít výběrem neobvyklého tvaru. Pokud jste ale zastánci prostého minimalismu, s klidem sáhněte po obroučkách kulatých, či hranatých.


kovove-bryle.jpg
Dolce & Gabbana, 3 429 Kč/ Marc Jacobs, 2 099 Kč
Zdroj foto: Se souhlasem Dolce & Gabbana, Marc Jacobs

Zdroj info: instylewomanandhome, tiskové informace/Orange optik

Reklama