luxovani

Výzkumy uvádějí, že hodina luxování je stejně energeticky náročná jako pomalejší hodinová procházka. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že pokud se pustíme do hubnutí, domácí práce a jarní úklid by mohly do jisté míry nahradit řadu více či méně oblíbených sportovních aktivit. Bohužel tomu tak zcela není. Domácí práce sice přispívají k našemu energetickému výdeji, vykonáváme je však s nízkou intenzitou, která k hubnutí nestačí, a zároveň zatěžují jen jednu polovinu těla. Proto odborníci ze ŽijZdravě.cz doporučují uklízení zakončit malým protažením. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelný pohyb.

V novém videu rekondičního instruktora Mgr. Jana Větrovského se dozvíte, jaké pohybové aktivity doplnit k jarnímu úklidu, abyste udělali dobře nejenom vaší domácnosti, ale také fyzičce. Pomocí videa se také naučíte jednoduché protahovací cviky, které můžete vyzkoušet doma.

Pohyb a zase pohyb

Pokud snižujete váhu, doporučuje Mgr. Větrovský věnovat se nejen aktivitám aerobním (např. zumba, Nordic walking, chůze, jumping, plavání), ale také anaerobním (např. pilates, jogalates, Bikram jóga. Díky tomu budete nejen spalovat tuky, ale také posilovat organismus.

Sportovat můžete prakticky kdykoliv - ráno před prací, během obědové pauzy nebo odpoledne po práci. Cvičení není vhodné pouze v jedinou denní dobu, a to dvě hodiny před usnutím.

Fitness centra dnes nabízejí celou řadu sportů a pohybových aktivit. Nejdůležitější je, najít si takovou, která vás bude bavit. Ideální je domluvit se s kamarádkou, která bude chodit s vámi. Ve dvou se to totiž lépe táhne! Další tipy pro úspěšné hubnutí se dozvíte v článku „Jak na cvičení v roce 2011".

zz

Mýty o pohybové aktivitě

Pokud se sportem a pohybovou aktivitou teprve začínáte nebo se k ní vracíte, je dobré uvést na pravou míru několik mýtů, které o sportování kolují. Mezi ty nejrozšířenější patří:

  • zhubnout je možné i bez sportu,
  • k hubnutí stačí pouze sport,
  • je dobré jít si zacvičit jednou za čas a pořádně se zničit.

Tyto a další mýty vyvrací obezitolog MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. ve svém článku „Mýty a realita".

Odborník vám pomůže vybrat vhodný sport

Snižování váhy je běh na dlouhou trať. Pokud se vám podaří jej správně nastartovat, máte velkou šanci, že uspějete. Proto vám přinášíme možnost konzultovat váš redukční trénink a výběr správného mixu pohybových aktivit s odborníkem, instruktorem rekondičního centra Mgr. Janem Větrovským. Své otázky můžete zasílat e-mailem na adresu info@zijzdrave.cz. Odpovědi poté naleznete na stránkách www.ZijZdrave.cz.

Reklama