Dnes ráno jsem se vás ptala, jestli vám chutná chleba namáčený v meltě a jaké povolání bylo vaším snem. A jestli se ten sen vyplnil. Od čtenářky Maryene na redakční email přišel krásný příspěvek o jednom splěném snu. Sice si na něj musela chvilku počkat, ale nyní si ho vychutnává plnými doušky.

Maryene posílám knižní odměnu od Emily Giffin „Na čem záleží“ a budu se těšit, že až si ji Maryene přečte, tak nám to prozradí - na čem záleží. A úplně postačí, když dá vědět, jak se jí kniha líbila.

„Já jsem celý život jsem toužila po cestách, cestování, objevování cizích zemí. Ale za mého mládí to možné nebylo. Jedno z mých vysněných povolání bylo být cestovatelkou, a proto jsem doslova hltala tehdejší tv pořady o cestách Hanzelky a Zikmunda, tehdejších našich cestovatelů, kteří se do světa dostali a ve svých cestopisných reportážích nám přibližovali svět i jinde než jsme měli možnost my, ostatní českoslovenští občané poznat. Ve svých osmnácti jsem se dostala nejdále do světa, do Bulharska a protože za chvíli byla maturita a hranice stále zavřené, moje cestovatelské sny a s nimi spojená mo je práce zůstaly navždy jenom sny.

sen

Vystudovala jsem VŠ a hodně roků učila. Přestože se o tomhle povolání říká, že je posláním, učila jsem spoustu let, s dětmi mě to bavilo, ale jako bych stále pokukovala po něčem jiném. Až pár let před důchodem se mi splnilo to, po čem jsem dávno snila. Syn založil cestovní agenturu a já mohu konečně uplatnit své znalosti o cizích zemích. Každý den jsem vlastně ve světě se svými klienty a když se ke mně vrací a navíc spokojení, je to pro mě největší odměna. Ještě je hodně míst, která bych sama chtěla navštívit, ale vím, že už to všechno nestihnu. Proto jsem ráda, že dnešní mladí mají svět otevřený a mají možnost za život toho stihnout více než naše generace, když budou chtít.“

Maryene

Text nebyl redakčně upraven, pouze krácen

Všem čtenářkám posílám písničku a přeji hezké čtvrteční odpoledne.

 

 

Reklama