A máme tady další pohled na dnešní téma. Může být mužem vašeho srdce člověk, kterého jste nikdy nepoznala osobně? Samozřejmě, že může. Napsala nám o něm čtenářka s nickem hannah58 a my jí děkujeme.

Vlastně to spískala přející sudička. To ona mi nadělila do vínku, že charismatičtí chlapíci vstoupí do mého života hnedle po narození.  Za časů mnou vytahaných punčocháčů a věčně upatlaných tlapek, se takovým mužem číslo jedna stal Miloš Nesvadba, malíř s milou tváří a laskavým pohledem na svět.

Byla jsem jedno velké kukadlo, když vyšňořil princátka, rozesmál štěňátka a strašidlům přikreslil velké nosy. Tomu říkám nadílka, tehdy černobílé, televize! Hltala jsem jeho obrázky v Mateřídoušce a dokonce, ve své dětské nekonečné fantazii, jsem si vymýšlela k jeho kresbám vlastní osobité příběhy. Pan Nesvadba, mistr tužky a štětce a spisovatel v jedné osobě, patřil k mým punčocháčům a tlapkám stejně tak, jako dobrácký soused a zelená  tříkolka. A že jsem s malovanými osůbkami a veselými koťaty  usínala, nikdy mě nedoběhla v REM spánku noční můra ani jiný děs běs.S knížkou obrázků pod peřinou  jsem absolvovala opakující se angíny a dětské nemoci. Bez úhony. Dokonce ráda.

Kreslení mě bavilo a dařilo se (to mám taky od sudiček) a malíř mě naučil, jak se kreslí těžké věci. Mezi námi: jak se kreslí základy geometrie -  kosočtverce na dveře školní toalety - jsem se naučila až od kluků v první třídě. Proč se kreslí tyto divné věci a proč zrovna tam, nevím ovšem dodneška.

Zpátky k panu malíři. Kreslím si stále. Díky němu mám ráda buclaté hrnečky, princeznu Játochci a velkou rodinu Bubákových. Vám posílám alespoň jeho autoportrét.

nesvadba

 

Zdrojem mi byla dětská knížka Miloš Nesvadba dětem. Pan malíř, byť jsem ho nikdy osobně nepoznala, patří jednoznačně mezi muže mého srdce.                                

hannah58

  

To bych nečekala, jak může být dnešní téma široké. Ale jsem tomu ráda a za každý jiný pohled na "Muže mého srdce" děkuji          

Máte také nějakého neobvyklého muže svého srdce, milé ženy-in? Nebo máte takového doma a chcete se pochlubit? Čím vás zaujal? Čím je natolik výjimečný, že ho považujte za muže svého srdce? Nebo jich máte víc? Mají něco společného? Napište nám na dnešní téma" Muž mého srdce"

Adresu znáte: redakce@zena-in.cz

lupa

Reklama