Sněhu je na horách dostatek, a tak si běžkaři užívají. V náchodském okrese připravili broumovští turisti na zítřek, sobotu 5. února Přejezd Javořích hor. Vychází se od vlakového nádraží v Meziměstí mezi půl osmou a půl devátou.
 
Trasa dlouhá 28 kilometrů vede směrem na 880 m vysoký Ruprechtický Špičák, nejvyšší to vrch Javořích hor navýšený o celoročně přístupnou rozhlednu, a dále přes Jelení a Jedlový vrch na Janovičky, turistické a lyžařské středisko, a odtud do Broumova, kde je cíl.
Komu by se trasa zdála krátká, může si ji prodloužit na něco málo přes třicet kilometrů, pokud bude z Janoviček pokračovat do cíle přes Rožmitál.
Pořadatelé předem počítají s tím, že každý účastník může dorazit do cíle v jinou dobu, a tak všem darují Pamětní listy už na startu.

I při sněhové nadílce vyrážejí na výlety pěší turisti. Například v Olomouci se také zítra koná pochod nazvaný Zmrzlé Hanák. Začíná se v restauraci Ranč, která je kousek od vlakové zastávky Olomouc město. Upozorňujeme, že tato stanice není totožná se stanicí Olomouc Hlavní nádraží. Na start dovezou zájemce i tramvaje 2, 5 a 7.

Pořadatelé budou v restauraci Ranč čekat všechny turisty od sedmi do deseti hodin. Připravené trasy jsou dlouhé 10 až 50 kilometrů a vesměs vedou krásnou chráněnou krajinnou oblastí Litovelského Pomoraví, nacházející se mezi městy Olomouc a Mohelnice. V cíli, který je totožný s místem startu, čeká na každého účastníka pamětní list a odznak pochodu.

Všem přejeme hezké zimní zážitky, odpočinutí si od všedních starostí a zdrávi došli!

O Broumovské kotlině se více dozvíte ZDE: