Nemohu už rok otěhotnět. Proto jsem začala pátrat po nějakých alternativních metodách, jak miminku pomoci na svět. Je to sice takovéto věř a víra tvá tě uzdraví, ale zase lepší než nic. Aspoň si dělám naděje a mám pocit že to nevzdávám. Vyzkoušela jsem i speciální masáž. Jaká byla, posuďte sami. Stále nevím, co si mám o tom myslet.

masérka

Doporučení jsme dostali od známého (Martin) z baráku. Zná prý dva páry, kterým tato paní pomohla. Jemu taky pomohla při rehabilitaci kolena, které měl pochroumané po nehodě na motorce (byl několik týdnů v nemocnici), a teď už je v pohodě. Řekl, že paní sama určí, koho z nás dvou bude masírovat.

Byla středa a Martin tam šel s námi a představil nás. Byla to paní menší plnoštíhlé postavy něco kolem 50 let (ale nerada bych jí křivdila) ruské národnosti, pocházející kousek od Moskvy, s kořeny z Rakouska.
Usedli jsme na sedačku a vysvětlila jsem jí, co máme za problém. Že jsme se před dvěma lety (srpen 2010) začali snažit o miminko. Po půl roce jsem otěhotněla a v 8. týdnu prodělala revizi. Poté jsme museli mít pauzu a pak v srpnu 2011 mohli opět začít zkoušet. Bohužel do dnešního dne bez úspěchu.

Poté se paní zeptala, Jirky mého muže, jestli ho bolí krční páteř, a on řekl, že ne. Řekla, že potřebuje mě a Jirku ne. Svlékla jsem se a postavila před židli. Dlouze si mě prohlédla zepředu a zezadu. Pak jsem se měla položit na masírovací stůl. Mimo to sdělila, že budeme mít příští rok chlapečka (to byl Jirkův největší a nejlepší dojem z celé návštěvy). Nejdříve na levý bok, měla jsem zhluboka dýchat. Následovalo škubnutí za ramena a kyčel. Bylo to pořádné prokřupnutí. Až později jsem si uvědomila, že jsem mohla být rozlomená vejpůl ;-). To samé následovalo i na druhém boku. Následně mi masírovala záda, ruce, nohy. Všechno dělala silou a strašně to bolelo.

Jirka, ten tam jen seděl a říkal, abych se tak nešklebila, že přece musím něco vydržet, když chceme miminko.

Potom nade mě položila ruce a něco v duchu povídala. Měla jsem jí akorát říct, kde po těle cítím teplo a kde chlad. Toto dělala asi 5x. Poté říkala, že mám jednu nohu kratší. Jirka nevěřil, tak mu to ukázala. Začala opět masírovat (opět bolestivě) a pak ukázala, že nohy jsou srovnané (vše prý bylo v kyčli). Když jsem ležela na zádech, tak mi prohmatávala břicho. Pravý vaječník mě bolel a sdělila, že tam mám cystu (nebo spíše jizvu po cystě), kterou jsem opravdu kdysi měla. Říkala, že ve vaječníku je připravené vajíčko (blížila se ovulace, takže to tak bylo). Dále mi sdělila, že mám přetočený močový měchýř, a to by mohlo být příčinou našeho nezdaru. Opět mi řekla, abych zhluboka dýchala, a začala mi břicho stlačovat různými směry (velká bolest). Pak ještě následovalo - opět záda. Když se mnou byla hotova, přikryla mě dekou a asi 15 min jsem jen tak ležela. Prý si svaly tak budou pamatovat, kde správně mají být. Ještě chtěla ode mne vědět první den poslední menstruace a provedla nějaký výpočet a řekla, abych v úterý přišla znovu.

Když jsme odešli, tak jsem necítila lýtka (jako bych ušla několik kilometrů), cestou domů se mi ještě trochu točila hlava a na chvíli se mi udělalo nevolno. Druhý den jsem měla dvě modřiny kousek od kostrče a druhou v podbřišku. Později se ještě objevila menší na noze zezadu. Jen doufám, že příště už to nebude tak bolestivé.

Myslíte, že mi to pomůže, nemáte někdo podobné zkušenosti? Mám tam vůbec ještě chodit?

Reklama