Myslím, že ano, i když naše čtenářka Eva má obavy, že už se k jejímu věku moc nehodí. Rozhodně ze svého šatníku vyřazuje věci černé, protože jí přidávají léta

Milá redakce, je mi už 65 let, ale v mládí jsem měla nejraději červenou barvu. Ať  jsem si vybírala jakékoliv oblečení, vždycky skončilo v červené. Snad kromě kabátů.  Samozřejmě jsem taky ráda nosila černou barvu, kterou mají v oblibě všichni mladí.

Za mého mládí bohužel nebyl takový výběr oblečení, jako je dneska. Když bylo něco hezkého v obchodě,  tak stejnou věc nosilo plno lidí. Takže se často stalo, že moje kamarádka, která měla stejný vkus jako já a samozřejmě taky ráda červenou, si koupila naprosto stejný svetřík.  A ráno jsme se obě objevily v práci jako dvojčata.

Je mi jasné, že ve svém věku už tuto barvu tak nosit nemůžu, ale stále mám červený svetr a jedny červené kalhoty.  A moc ráda je nosím a myslím, že mi i sluší.. Co naopak už ze svého šatníku vyřazuji je černá. Je to smutná barva a čím jsem starší, tím méně ji nosím. Myslím, že na věku ještě přidává. Takže teď v mém šatníků převládá světlejší modrá a zelená.

Sladit barvy je velké umění a kdo ho ovládá vypadá vždy dobře.  Přeji všem ženám, ať se jim to daří.

Eva

Milá Evo, já si ymslím, že je to ryze individuální záležitost a věk v tom nehraje roli. Záleží na to, jaký jste typ, zda jemný, nebo hodně výzarný. Pokud to druhé, můžete si dovolit červenou i černou třeba v osmdesáti a budete vypadat „šmrncovně“. Pokud jste spíš jenější typ se světlou pletí, černá pro vás opravdu nebude to pravé, ale určitých odstínů červené bych se nevyhýbala.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in?

  • Která barva nesmí chybět ve vašem šatníku? Máte nějakou oblíbenou barvu, ke které se stále vracíte?
  • Mění se věkem váš barevný vkus, nebo zůstává víceméně stejný?
  • Jaký je váš žebříček barevných hodnot. Vyjmenujte tři nejoblíbenější barvy, které nejčastěji nosíte. Dají se mezi sebou kombinovat?
  • Nosíte občas i barvy, které jinak nemusíte? Už jste vyzkoušela (a byla mile překvapená) barvu, kterou jste dříve neměla ráda?
  • Radíte se s někým, nebo vybíráte intuitivně?

Na vaše „barevné“příspěvky se budu moc těšit na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama