Mezi největší módní trapasy v pánském odívání jsou s prominutím „fusekle“ v sandálech. Myslím, že je to čistě česká specialita. Ale objevili jsme něco ještě absurdnějšího. Polobotky ke kraťasům. Podívejte se sami, zveme vás na další módní „drbárnu“ z pražské ZOO.

Čeští muži jsou vůbec v oblékání experti. O tom se přesvědčujeme dnes a denně. O tom, že neumí nosit oblek, že jim chybí noblesa a základní znalosti společenského odívání, jste mohli se mohli přesvědčit v mé minulé módní policii ZDE.

Ale jak je vidět, čeští muži se svých šedých ponožek nevzdají a nevzdají.

sandály

Česká specialita - ponožky v sandálech. Tenhle pán měl alespoň nové sandály se zavřenou špičkou

prda

„Kdo mu, proboha, ukradl ty nohavice?“ Mě okamžitě napadlo, když jsem viděla tuto fotku. Tahle kombinace je úplně neuvěřitelná a v nevkusnosti předčí snad i českou specialitu. Špičaté polobotky v hořčicové barvě, černé ponožky a ustřižené džíny. Ještě mu chyběla pánská kabelka neboli „buzertaška“.

tetování

Tento muž, ač podle lýtek chlapák, je dětina a neví, kam by se zařadil. Patrně bude fanouškem Pána Prstenů, ale když už to takhle křičí do světa svým tetováním, měl si vzít spíš žabky nebo kožené sandály (bez ponožek) Bílé „froťáky“ se k tomu absolutně nehodí.

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Nechci slyšet žádné alibistické „ať si každý nosí, co chce“, nebo si budu si myslet, že „takový exemplář chováte“ doma. Koneckonců to, jak se chlap obléká, je vizitkou jeho ženy. A to mi nikdo nevymluví. Muži jsou v tom vlastně nevinně. O módu se (až na výjimky) nezajímají, ve škole se to neučili, a těch pár hodin společenského chování v tanečních? Bláhová představa.

 A tak je na nás na ženách, abychom je něžně usměrňovaly a nenápadně učily, co se k čemu hodí a co ne. Občas to chce notnou dávku diplomacie, ale já věřím, že ji každá žena v sobě má.  

Který model vám připadá nejhorší?

Foto: Klára Křížová

Reklama