WINNIPEG (PLUS) - Za živoucí důkaz jedinečných možností moderní lékařské vědy byl považován David Reimer z kanadského Winnipegu, který se narodil jako muž, do osmnácti let byl dívkou, a pak zase mužem. Sám se však nikdy necítil šťastný a letos v květnu, dva roky poté, co se kniha o jeho bizarním osudu stala světovým bestsellerem, spáchal v osmatřiceti letech sebevraždu.
Společně se svým dvojčetem Brianem se David narodil v roce 1966 Britce Janet Reimerové. Jako osmiměsíční podstoupili oba sourozenci obřízku, u Davida se však zákrok nepodařil a operatér ho připravil o celý penis. Americký sexuolog dr. John Money z proslulé univerzity Johna Hopkinse tehdy přemluvil rodiče, aby mu nechali operativně změnit pohlaví.

"Uděláme z něj tak dokonalou dívku, že to nikdo nepozná," ujišťoval je.
Zákrok se podařil, David se úředně změnil na Brendu a hrál si s panenkami. O čtrnáctých narozeninách se mu rodiče rozhodli říci pravdu. Zlomilo ho to. V záchvatu zoufalství zdemoloval svůj šatník, polil ho benzinem a zapálil.

Po dosažení zletilosti si nechal odstranit poprsí, plastickými chirurgy si dal vymodelovat náhražku penisu a oženil se s rozvedenou matkou tří dětí, které adoptoval. Společně s novou rodinou přesídlil do Kanady, kde si našel práci jako balič zboží v masokombinátu ve Winnipegu.

Osud ho však pronásledoval i tam. Nejprve jeho křehkou sebedůvěrou otřásly zprávy, že z otce se stal notorický alkoholik a bratr Brian dobrovolně ukončil svůj život. Vzápětí ho opustila manželka a rovněž přišel o zaměstnání.

"Měl pocit, že se nachází v bezvýchodné situaci, a proto se rozhodl skoncovat se svým trápením," uvedla jeho matka Janet Reimerová a dodala, že šlo v pořadí již o čtvrtý sebevražedný pokus.
"Nebýt doktora Moneyho a jeho příšerného experimentu, oba mí chlapci by ještě žili," míní nešťastná matka. Věhlasný sexuolog odmítá k případu zaujmout jakékoli stanovisko.

Reklama