Tři sestry a mnoho dalších jsou pevně spjati se jménem, nebo spíše přezdívkou Lou Fanánek Hagen. Vlastním jménem se tento zajímavý člověk a výtečný textař jmenuje  František Moravec Je to Rak a narodil se 18. 6. 1966.

Původně měl být stavař

lou

Vystudoval gymnázium a poté pokračoval na stavební fakultě ČVUT.

Během studia na fakultě stihl studovat i žurnalistiku na Univerzitě Karlově.

Do práce ale nikdy nechodil.

Od roku 1985 působí ve skupině Tři sestry a získal tu podle svých dvou hudebních vzorů - Niny Hagen a Lou Reeda, přezdívku Lou Fanánek Hágen.  

Fanánek je plodný

Píše texty pro jiné interprety, jako například duety pro a Karla Gotta a Lucii Bílou, dále pro Ilonu Czákovou nebo skupiny Těžkej Pokondr a Maxim Turbulenc.

Několikrát spolupracoval s Michalem Davidem. Jeho um můžete hodnotit  například na muzikálu Princezna zmrzlina či muzikálu Kleopatra, ke kterému spoluvytvářel libreto.

„...Všechno je jednou poprvé a nezapomenete na to do konce života. První kazeťák. První pivo a muka první kocoviny. První francouzák s příchutí rumu, první nepodařený sex a konečně první splynutí s dívkou v zaplivaném podchodu. První brigáda a první prozření, že nic nestojí za nic. První punkerská bunda, první číro, první flaška zelené vypitá na ex, první delirium a první útěk z domova. První bicí, první kytara, první kapela, první písničky. První úspěch. První koncertní šňůra a první obdivné pohledy holek pod pódiem. A první pád pod vlak, první dřevěná noha a první dotyk věčnosti“...říká ve své knize Ing. František Moravec alias Lou Fanánek Hagen a náš muž pro tento týden.

A hádejte, kdo otextoval Šmouly!

Reklama