Protože krásných a zajímavých chlapů, kteří v životě hodně dokázali, běhá po světe spousta, rozhodli jsme se v redakci vytvořit volbu Muže roku magazínu Žena-in. Jak tahle volba bude probíhat?

Muž týdne

Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří měli v daném týdnu narozeniny. Další pondělí si pak o něm můžete přečíst článek a podiskutovat, jestli s nominací souhlasíte.

Muž měsíce

Zároveň s posledním článkem o Muži týdne vyjde i článek, ve kterém budete hlasovat do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku

Muže roku budete také vybírat vy, a to hlasováním přes Vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Takže, začínáme...

Muž týdne: Orlando Bloom

Při velké redakční radě jsme zvolili jako prvního muže uplynulého týdne - tentokrát i s přihlédnutím k jubilantům od začátku ledna - anglického herce a čerstvého třiatřicátníka Orlando Blooma.

Jméno: Orlando Bloom
Datum narození: 13. ledna 1977
Znamení: Kozoroh

bloomOrlando je rodákem z Canterbury v Anglii. Má mladší sestru Samanthu. O herectví snil už jako kluk a doma ho v tom podporovali, takže se mohl v šestnácti letech přestěhovat do Londýna a tam připojit k National Youth Theatre, s nimiž hrál dvě sezony. V osmnácti letech získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy.

Jeho první filmovou zkušeností byla malá role v britském televizním filmu Wilde (1997).

Orlando šel dál za svým hereckým snem na školu Guildhall School of Music and Drama. Zde získal cenné divadelní zkušenosti.

Jak to bylo s Legolasem?
Role, která Orlanda celosvětově proslavila, nejprve vůbec neměla být jeho. Po konkurzech si měl v trilogii Pán prstenů zahrát Faramira (tedy roli o trochu méně výraznou). Ale režisér Peter Jackson mu nakonec nabídl roli Legolase. Bylo to v roce ´99 dva dny před dokončením studií na Guildhall School of Music and Drama.

Zajímavostí ohledně této role je více, tak alespoň jedna: Orlando Bloom má krátké tmavé vlasy, ale v trilogii Pán prstenů se objevuje s dlouhou blond parukou.

Od dokončení Pána prstenů už si Orlando až dodnes neodpočinul. Další výrazné role ztvárnil například v sérii filmů Piráti z Karibiku, v historickém snímku Trója či Království nebeské.

hadanka

Reklama