Pro tento týdne zůstala volba Muže týdne na mně, a protože by v této soutěži neměli chybět čeští muži, vybrala jsem pro tentokrát herce Lukáše Vaculíka.

vaculik

Povolání: Herec
Datum narození: 8. 6. 1962
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Blíženci   

Životopis

vaculikLukáš Vaculík se narodil 8. 6. 1962. V roce 1983 absolvoval herectví na pražské konzervatoři. V letech 1983-1985 pak následovala vojenská služba v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého, 1985-1991angažmá v Městských divadlech pražských, 1991-1993 pak Divadlo Komedie, 1993-1995 Divadlo Rokoko, 1995-1997 Činoherní klub.

Pak Lukáš Vaculík odešel na volnou nohu a řadu let strávil bez angažmá. V současné době hraje v Karlínském divadle.

Ještě úspěšnější než jeho divadelní kariéra je jeho dráha filmová a televizní. V 80. a na počátku 90. let byl Vaculík jedním z nejpopulárnějších českých herců, pro mnoho teenagerek platil za sex idol. Ve filmu debutoval koncem 70. let Kachyňovým snímkem Lásky mezi kapkami deště, kde naznačil svůj herecký talent, který však v dalších letech nepotvrzoval, ač byl v oné době jedním z vaculiknejobsazovanějších herců své generace.
Částečně za to mohl jeho vzhled - režiséři jej obsazovali zejména jako typ, po hereckých schopnostech se nepídili a nevyžadovali je. Vaculík byl vlastně jakýmsi filmovým manekýnem.

Teprve v druhé polovině 90. let přišly příležitosti, které mu umožnily prokázat jeho talent a daly vyniknout jeho již vyzrálému herectví. Vrátíme-li se do let osmdesátých, po již zmíněné příležitosti, jíž byla role Kajdy v Kachyňově filmu z meziválečného Žižkova, se objevil Lukáš Vaculík v řadě filmů v drobných roličkách, byla to např. Rychmanova Zlatá slepice, Vorlíčkův povídkový film Zelená vlna, Skalského Zakázaný výlet, několik televizních inscenací apod...

Pak přišel Vaculíkův velký rok 1983…

Celý životopis Lukáše najdete na webových stránkách Filmové databáze www.FDb.cz ZDE

Líbí se vám Lukáš? Býval to váš idol? Měla jste jeho obrázek pod polštářem? Anebo jste milovala spíš Sagvana?

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Mužem měsíce května se stal díky vašim hlasům Karel Roden!

 

Reklama