Minulý týden jste volaly po mužnějším muži týdne, a proto jsme vám vybrali z jinýho soudku než posledně. Mužem tohoto týdne se stává herec, kterého znáte z filmů Tanec s vlky, Osobní strážce či Na křídlech vážky - Kevin Costner.

Kevin CostnerJméno: Kevin Costner
Datum narození: 18. 1. 1955
Znamení: Kozoroh

Absolvent California State University ve Fullertonu (obor marketing) začínal v sérii nezávislých filmů a po řadě menších hereckých příležitostí se do diváckého povědomí zapsal hlavní rolí ve snímku Kevina Reynoldse Fandango.

Svou pozici ještě upevnil partem vládního agenta Nesse v gangsterce Briana De Palmy Neúplatní (1987). V roce 1990 si zahrál ve filmu Pomsta.

Film Tanec s vlky získal vedle sedmi Oscarů  i Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně a Zlaté glóby a Ceny Národní filmové rady za nejlepší film a režii. Hvězdný kredit stvrdil titulními rolemi v dobrodružném kostýmním snímku Král zbojníků Robin Hood a o rok později v romantické love story Osobní strážce, kde se objevil po boku Whitney Houston.

Kevin je otcem šesti dětí. Žil se svou bývalou spolužačkou Cindy Silvou, se kterou má dcery Annie (nar. 1984), Lily (nar. 1986) a syna Joe (nar. 1988). Pár se rozvedl v roce 1994 po 16 letech manželství. Po rozvodu měl krátký vztah s Bridget Rooney, se kterou má syna Liama (nar. 1996). Dnes žije Kevin s modelkou a návrhářkou Christine Baumgartner, se kteoru má dva další syny. Cayden Wyatt Costner se narodil 6. května 2007 v Los Angeles a druhý syn Hayes Logan se narodil 12. února 2009.

Celý životopis si můžete přečíst na www.osobnosti.cz/kevin-costner

O muži měsíce ledna budete moci rozhodovat v novince, kterou během dneška uveřejníme.

Reklama