Francouzský herec jean Reno možná nepatří mezi ultra sexy fešáky, ale jeho osobnost je jedinečná. A u mužů není nutné vždy sázet jen na vzhled. A tak jsem se rozhodl, že tohoto herce nominuji na muže měsíce července, konkurence je ale silná, tak uvidíme, kam až se Jean Reno probojuje...

Jean Reno

  • Povolání: herec
  • Věk: 61 let
  • Datum narození: 30. července. 1948
  • Místo narození: Casablanca, Maroko
  • Znamení: Lev

Životopis...

jean renoJean Reno (vlastním jménem don Juan Moreno y Herrera Jiménez, někdy též don Juan Moreno y Jederique Jiménez) je francouzský herec španělského původu. Pochází z rodiny andaluských Španělů, kteří emigrovali z vlasti před fašistickým režimem generála Franca. Do Francie přijel poč. 70. let, aby nastoupil vojenskou službu, kterou absolvoval v Marseille a na území SRN. Poté se usadil v Paříži, kde začal studovat herectví u Reného Simona na Státní konzervatoři dramatického umění. Zároveň se spolužáky provozoval obchod se spotřebním zbožím a potom turistickou agenturu.

Od 1974 byl členem divadla Ateliér Andréase Voutsinase, kde účinkoval nejčastěji pod režijním vedením Didiera Flamanda, který ho obsadil později do svého krátkého černobílého filmu La vis (1993, Šroub), nominovaného na Oscara. Ve filmu se objevoval již od konce 70. let, ale popularitu si získal teprve jako jeden z protagonistů autorských filmů Luca Bessona, které se vyznačují provokativní estetikou, čerpající z originálních obměn amerických komerčních klišé.

jean renoMezi kandidáty na Césara 1988 vynesla J. R. role temperamentního sicilského potápěče Enza Molinariho, který v psychologicko-dobrodružném snímku Magická hlubina neúnavně soupeří se svým francouzským přítelem z dětství (Jean-Marc Barr) o titul mistra světa ve volném potápění, jež pro něho skončí smrtí. V kriminálním dramatu Brutální Nikita hrál pro změnu agenta tajné policie Victora, fanatického zabijáka, za jehož „krvavé“ asistence plní náročný špionážní úkol hrdinka filmu (Anne Parillaudová).

Rozséváním smrti se živí rovněž další jeho hrdina, podivínsky posmutnělý, nemluvný a osamělý nájemný zabiják Leon...

Další nominovaní muži na titul Muž července...

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama