ford

Harrison se narodil irskému katolíkovi a ruské židovce. Vyrůstal na Chicagském předměstí, kde jeho otec pracoval jako reklamní manažer. Po střední škole začal Harrison Harry1studovat filozofii a angličtinu na univerzitě Ripon. Jako jeden z vedlejších oborů si zvolil drama, které se mu postupem času velmi zalíbilo. Studijní výsledky byly velmi mizerné, a proto se rozhodl opustit univerzitu a vydat se jako herec na divadelní prkna. Rozhodl se věnovat herecké kariéře, a proto se vydal v roce 1964 se svou přítelkyní z univerzity a pozdější manželkou Mary Marquardt do Hollywoodu.

Harrison Ford
Povolání:
Herec
Datum narození: 13. 7. 1942
Znamení: Rak  

První miniaturní roli získal ve filmu „Dead Heat on a Marry-Go-Round“ (1966). Role získával velmi zřídka, a pokud se mu podařilo nějakou získat, většinou byla bezvýznamná. Svou špatnou hereckou a finanční situaci se rozhodl řešit truhlařinou, kterou se začal živit. Díky dobré práci již nebyl závislý na příležitostných rolích, ale své role si vybíral. První významnější roli získal ve filmu Americké nápisy na zdech „The American Graffitti“, nízkorozpočtovém filmu tenkrát ještě neznámého George Lucase. Film se překvapivě stal hitem roku, který získal pět nominací na Oscara.

Harry2 Harry3

Harrison se do roku 1977 stále živil jako tesař, než získal první hlavní roli meziplanetárního pilota Hana Sola v Lucasově veleúspěšném scifi Hvězdné války „Star Wars“. Film se stal do té doby prvním, který vydělal 10 milionů dolarů za první víkend, a prvním, který celkově vydělal přes 300 milionů dolarů. Z Harrisona se náhle stala hollywoodská celebrita, o které se všude píše a mluví...

for

Celý životopis Harrisona Forda najdete na stránkách www.osobnosti.cz .

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama