Každý zná Hvězdné války, troufnu si říct, nejslavnější sci-fi snímek všech dob. Znáte ale jejich autora? No, že se ptám - George Lucas. Vybrali jsme tuto známou filmovou osobnost jako Muže týdne magazínu Žena-in!

Lucas

George Walton Lucas
Povolání: Režisér, producent, scénárista
Datum narození: 14. května 1944
Znamení: Býk

LucasGeorge Walton Lucas, Jr., je americký filmový režisér, producent a scénárista známý svou ságou Hvězdné války a trilogií Indiana Jones. Americký režisér, producent a scénárista. Tvůrce ságy Hvězdných válek i Indiana Jonese. Dnes patří mezi nejúspěšnější postavy amerického filmového průmyslu a jeho obrovský majetek, který nabyl zejména díky příjmům z merchandisingu, se odhaduje na 20,6 miliardy dolarů.

Vlastním jménem George Walton Lucas, Jr. se narodil 14. dubna 1944 v Modestu, Kalifornii. Zde také vystudoval proslulou University of Southern California (USC). Po promoci získal stipendium od společnosti Warner Brothers, v jehož průběhu se seznámil s režisérem Francisem Fordem Coppolou, se kterým v roce 1971 natočil svůj první film - THX 1138. Tento snímek je některými kritiky dodnes označován jako Lucasův nejpovedenější.

Po tomto úspěchu s Coppolou ještě v roce 1973 natočil American Graffiti, který se stal v Americe překvapivě hitem. Získal 5 nominací na Oscara, ale nakonec se musel spokojit „pouze“ se Zlatým Glóbem. V Graffiti debutoval i Harrison Ford, kterého Lucas následně obsadil i do svého dalšího, téměř osudového projektu.

S myšlenkou na epické sci-fi pracoval už od roku 1968. Dlouho však nebyl s výsledkem spokojen, a tak až v roce 1975 nabídl scénář filmu, tehdy nazvaný Star Wars, studiu Universal. To ho však odmítlo kvůli...

...

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Muž minulého týdne...

Reklama