Syn slavného otce, slavný syn slavného otce nebo slavnější syn slavného otce?

Enrique Miguel Iglesias Preysler

ingle

Povolání: zpěvák, skladatel, herec

Datum a místo narození:  8. květen 1975, Madrid, Španělsko

Znamení: býk

ingleEnrique se narodil slavnému španělskému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a filipínské modelce a novinářce Isabele Preyslerové. Rodiče se rozvedli, když mu byly 3 roky. V osmi letech Enrique odjel na Floridu za otcem. Nakrátko se vrátil k matce, ale když  r. 1985 teroristé z baskické organizace ETA unesli jeho dědečka, definitivně se kvůli bezpečnosti odstěhoval do Miami.

Po roce studia obchodní univerzity se rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Tajně, bez otcova vědomí, si půjčil od chůvy peníze a natočil demosnímek. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez. Martinez měl být chudý chlapec, co přicestoval do Španělska z Guatemaly. Byla to falešná identita kvůli kritikům a novinářům, protože nechtěl těžit z otcova jména. Jenže pravé jméno si ho stejně našlo, a tak své první španělsky zpívané album pojmenoval „Enrique Iglesias“. Následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 milionů nosičů.

Během krátké doby se stal oblíbenou a vyhledávanou popstar, všechny stadiony při jeho celosvětovém turné byly vyprodány. Alba se prodávala po miliónech, získal mnoho ocenění. Ještě více ho proslavil song „Bailamos“ (1999), který natočil pro soundtrack dobrodružné komedie „Wild Wild West“.

ingleSong se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. A první anglicky zpívané album „Enrique“ (2002) bylo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě. Je nejprodávanějším španělsky zpívajícím interpretem všech dob.

Pronikl i do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayek a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu „Once Upon A Time In Mexico“ (Tenkrát v Mexiku, 2003), účinkoval též  v TV seriálech  - např. „Dva a půl chlapa“.

Jeho náručí prošlo mnoho žen. Při natáčení klipu „Escape“ (2002) potkal bývalou ruskou tenistku Annu Kurnikovovou. Údajně se vzali, údajně se rozvedli, údajně spolu několikrát čekali dítě, údajně by měla Anna co nevidět porodit...

Hero: Věnoval svému otci a je to jeho nejoblíbenější skladba

Více informací: http://zivotopis.osobnosti.cz/enrique-iglesias.php

Kdo bude mužem měsíce dubna?

Tito charizmatičtí muži obsadili přední příčky v minulých měsících

·         Muž ledna: Kevin Costner (klikni)

·         Muž února: Svatopluk Beneš (klikni)

·         Muž března: Bruce Willis (klikni)

Kterému muži dáte hlas tentokrát?

Reklama