Skvělý,  světově uznávaný fotbalista, kapitán národního týmu Anglie, ale také slavná celebrita, módní ikona a vděčný objekt bulváru.

beckJméno: David Robert Joseph Beckham

Datum a místo narození: 2. 5. 1975 Leynstone, Velká Británie

Znamení: Býk

Jeho rodiče David „Ted“, kuchyňský montér, a kadeřnice Sandra Georgina fanaticky milovali fotbalový klub Manchester United natolik, že pravidelně cestovali z Londýna do Manchesteru, aby mohli vidět domácí zápasy naživo. I díky tomu zdědil David lásku k tomuto klubu a už od mala byl jeho hlavní vášní fotbal. 

Obrovský talent ho v 14 letech přivedl do Manchestru United. V 17 už hrál za A tým, od 2 roky později v reprezentaci. Roku 1998 se s ní probojoval na MS. Netušil, co bude následovat. Trenér ho veřejně obvinil z nesoustředěnosti. V zápasu proti Argentině úmyslně fauloval protihráče a dostal červenou kartu. Anglie ho nenáviděla, mnozí se domnívali, že právě tento okamžik pomohl vyřadit tým z turnaje.

Vyhrožovali mu smrtí, měl ochranku. Skvělými výkony ale dovedl MU r. 1999 k vítězství v Lize mistrů a stal se druhým nejlepším fotbalistou světa. Avšak téměř celou sezonu na něj diváci při každém dotyku s míčem pískali a kritika byla dál nemilosrdná. Psalo se, že na něj má špatný vliv jeho žena Victoria. David byl v jejím vleku, objevoval se stále častěji na stránkách společenských časopisů. Horšící se vztah s trenérem Fergussonem  vyvrcholil 15. února 2003, když po porážce Manchesteru s Arsenalem kopl Fergusson v kabině do kopačky, která trefila Davida nad okem a roztrhla mu obočí.beck

Beckham přestoupil do Realu Madrid, ale očekávání klubu nesplnil. Roku 2007 měl odejít, ale nátlak fanoušků a médií majitele Realu přinutilo prodloužit Davidovi smlouvu a Real vyhrál ligu. Časopis Forbes uvedl, že za 4 roky působení Davida se obrovsky zvýšil prodej klubových suvenýrů a klub zbohatl o 600 milionů dolarů. 

Přišlo Los Angeles Galaxy. Klubu se zpočátku dařilo, ale pak prohrával jeden zápas za druhým. Beckham začal hostovat v italském AC Milán a zase zářil. Na sezonu se vrátil do L. A., po jejím skončení  odjel do Milána. V únoru beckhrál proti Manchestru United, 7 let po odchodu z klubu. Bylo to pro něj velmi těžké – hrát proti klubu. 10. 3. 2010 přišla odveta v Anglii. David původně nechtěl nastoupit „proti své lásce“ na domovském hřišti, ale ve chvíli, kdy už Manchester měl v kapse vítězství, vyběhl na trávník. Standing ovation, bouřlivý potlesk, zpěv klubové hymny a skandování „Vítej doma, Davide!“ Mimochodem nadšené skandování zažil už dříve při svém 100. zápase za reprezentaci, kdy se slzami v očích děkoval anglickým fanouškům, kteří mu už snad odpustili.

Čím je ale David Beckham pro mnohé více známý, je manželství s bývalou Spice Girl Victorií Adams. Svatba se konala přesně 4 měsíce po narození syna Brooklyna  4. 7. 1999. 1. září 2002 se narodil druhý syn Romeo, v roce 2005 třetí syn Cruz. Oba udávají módní trendy v oblékání, účesech, kosmetice. Známá jsou i Davidova tetování - portrét nahé Victorie, její jméno v hindštině, jména synů, andělé, kříž, růže, portrét boha lásky a mnoho vyznání, citátů a přísloví. Oba jsou vyhledávanými hosty společenských událostí.

David Beckham je podle magazínu Forbes stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Ročně si přijde na 40 milionů dolarů (přes 763 milionů korun) především díky sponzorským smlouvám a reklamě. Manželé vlastní 3 luxusní domy – bývalé šlechtické sídlo v Anglii (přezdívané Beckinghamský palác), další dům v Madridu a „italskou vilu“ o rozloze 1300 metrů čtverečních v Beverly Hills, kde nyní žijí. Victoria a David se velmi angažují v mnoha charitativních projektech.

Ve škole se mě ptali, co chci dělat, až budu starší.
„Chci být fotbalistou!“
„Ne, co chceš opravdu dělat, jakou práci?“
„Budu fotbalista, to je jediná věc, co chci dělat.“

Vybral si dobrou práci…

beck

Volba Muže roku na Ženě-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama