Mužem února se v magazínu Žena-in.cz stal Sváťa Beneš. Startujeme volbu muže měsíce března. Jako prvního jsme nominovali anglického herce a charizmatického „trpaslíka“ Daniela Craiga. Znáte ho asi hlavně z filmů o Jamesi Bondovi, ale Daniel toho má v hereckém rejstříku daleko víc...

craigJméno: Daniel Craig
Datum narození: 2. března 1968
Znamení: Ryby
Povolání: Herec

Daniel Craig, známá osobnost britského nezávislého filmu, sklidil úspěch rolí Teda Hughese ve filmu Christine Jeffové Sylvia, kde si roli Sylvie Plathové zahrála Gwyneth Paltrow. Rovněž si zahrál s Tomem Hanksem a Paulem Newmanem ve filmu Sama Mendese The Road to Perdition.

Objevil se v kriminálním dramatu Layer Cake, v režii Matthew Vaughna, nebo si zahrál vedle Samanthy Morton a Rhys Ifanse v dramatu Rogera Michella Enduring Love.

craigV roce 2000 vyhrál Daniel Craig cenu za nejlepšího herce v nezávislém filmu za roli ve filmu Hlasy v hlavě. Ještě předtím byl ve stejné kategorii nominován za výkon ve filmu Williama Boyda The Trench. Cenu za nejlepší herecký výkon získal i v roce 1998 na filmovém festivalu v Edinburgu za roli ve filmu Johna Mayburyho v Láska prokletá.

Craig vyrůstal v Liverpoolu a do Londýna se přestěhoval jako teenager. Učil se v National Youth Theatre a vystudoval prestižní...

  • Celý životopis najdete na stránkách Osobnosti.cz: Daniel Craig

Muž roku

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

 

Reklama