ronaldo

Když jsme vybírali muže pro tento týden, vypadalo to v naší kanceláři jako na bitevním poli. Nakonec jsem si ale řekla, že chytřejší ustoupí, a nechala vyhrát Jakuba, který vykřikoval slova obdivu nad vypracovaným tělem portugalského fotbalisty. Více o Mužích týdne, měsíce a roku čtěte ZDE.)ronaldo

Cristiano Ronaldo (celým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, narozen 5. února 1985 ve Funchalu na Madeiře) je portugalský fotbalový hráč, který v součastnosti obléká dres anglického Manchesteru United a portugalské reprezentace.

Od mládí, kdy hrál za portugalský Sporting Lisabon, byl ronaldopovažován za velký talent nejen portugalské kopané. Schopnost hrát oběma nohama a na obou stranách hřiště upoutala pozornost Sira Alexe Fergusona během přátelského utkání Sportingu s Manchesterem (3:1) v létě roku 2003. Sami hráči United po zápase chválili Ronaldův výkon. To bylo pro Fergusona, který právě dokončil odchod Davida Backhama z týmu, dostatečným důkazem, že tohoto hráče opravdu musí mít, a také ho získal.

Při svém nástupu za anglický tým si vysloužil stejnou dávku chvály a kritiky za svůj výbušný styl hry a technické parádičky s míčem. To prokázal i ve finálovém zápase Poháru FA, který United v roce 2004 vyhráli 3:0, když dal Ronaldo první a rozhodující gól.

 

Celý životopis si můžete přečíst na serveru osobnosti.cz

Minulý týden jste v naší anketě hlasovaly o Muži měsíce ledna. Na výběr byly dva odlišbé typy - Orlando Bloom a Kevin Costner. Hlasování jsme již ukončili. Mezi klikajícími čtenářkami se našlo víc obdivovatelek zralejšího herce.

Mužem měsíce ledna se tak stává KEVIN COSTNER!

Reklama