Sexy drsňák, vděčný objekt bulváru, který pro silné slovo nejde daleko. Piják a děvkař, který o sobě říká: „Jsem Ir jako poleno a každý Ir pije!“  Ale také výborný herec, který dokáže i ve vedlejší roli strhnout pozornost na sebe a má talentu na rozdávání. Takový je muž týdne Colin Farrell.

farrelJméno: Colin James Farrell

Datum místo narození:  31. 3. 1976, Castlecnock, Dublin, Irsko

Znamení: Beran

Chtěl být fotbalistou. Aby ne, když otec i strýc byli fotbalisty prvotřídními. V 15 letech podepsal profesionální smlouvu a začal hrát. Po dvou letech ale dostal kopačky. Více než hřiště ho totiž zajímaly bary, hospody a holky. Sestra Caroline ho přetáhla od fotbalu k filmu. Vystudoval (i když s problémy) Gaiety School of Drama. Účinkoval  v televizi, na divadle, ale brzy si ho všiml americký herec a režisér Kevin Spacey a nabídl mu roli ve filmu Rafinovaný zloděj.

I když film nebyl úspěšný, Farrell na sebe upozornil. Za rebela ve vojenském výcvikovém táboře, kterého by nejraději nadřízení zastřelili, v Táboře tygrů, získal několik cen od kritiků. V Hartově válce „ukradl“ veškerou pozornost představiteli hlavní role Bruci Willisovi. Následovaly další role, kdy už nemusel absolvovat castingy (prý roli v  Rafinovaném zloději získal i díky tomu, že přišel na konkurz „hodně“ posilněn pivem), slavní režiséři ho oslovovali sami.

farrelPak přišla Telefonní  budka, role nažehleného frajera, který uvízne v telefonní budce a neznámý hlas ze sluchátka ho donutí rozhodovat o životě a smrti jiných lidí. Diváky film přibil do sedadel. Toto herecké sólo z Farrella udělalo opravdovou hvězdu. A možná se zapsal i do historie,  slovo „fuck“ ve všech možných podobách zaznělo z jeho úst nejméně 150x.  

Následující  filmy nebyly vždy kvalitní, ale Farrell ve všech zářil a často jen díky němu nepropadly. Ale ta opravdová velká role přišla až v historickém velkofilmu Olivera Stonea  Alexander Veliký (2004).  Výzvu přijal, a přestože film nebyl kritiky příliš chválen, představitel Alexandra se dočkala velkého uznání. O 2 roky později zaznamenal obrovský úspěch  v akčním kasovním trháku Miami Vice. Roku 2009 získává Zlatý globus za drzého nájemného zabijáka v černé komedii V Bruggách. Opět zde mohl v celé škále použít svou „kanálovou“ mluvu. Teď můžete v kinech vidět vynikající Imaginárium dr. Parnasse, kde spolu s Johnny Deppem a  Judem Lawem „dohrál“ roli předčasně zemřelého Heatha Ledgera.  A výborně!

farrelOsobní život Colina Farrelle?  Alkohol, drogy, sex, hrubé chování. Čelil žalobám ze sexuálního obtěžování, za hrubé výroky, on sám podal žalobu za zveřejnění a prodej soukromého erotického videa, které „natočil“ se svou bývalou přítelkyní. Někteří kolegové však říkají, že tyto skandály, které z Farrella činí vděčný objekt bulváru, vyvolává schválně, ale zároveň přiznávají, že tento sympaťák dovede být občas pěkný hrubián. Plusem může být, že se podrobil protialkoholní a protidrogové léčbě. Jeho náručí prošlo mnoho žen, nějaký čas žil například i s Demi Moore. Několik měsíců byl ženatý, jeho manželkou byla herečka  Amelie Wardenová. S ex-přítelkyní  Kim Bordenave má syna Jamese. Jeho současné přítelkyni, polské herečce Alicji Bachledové, se narodil syn Henry Tadeusz.  

http://www.osobnosti.cz/colin-farrell.php

Další nominovaní muži týdne v měsíci březnu:

Muži měsíce:

 

Volba muže roku na ženě-in:

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama