clilnt

Volba muže týdne opět spadla na má bedra, a tak jsem vám podle svého nejlepšího svědomí vybrala jednoho z těch, kteří i přes svůj pokročilý věk vypadají dost dobře. Jeho jméno je Clint Eastwood.

Povolání: Herec, režisér, producent, scénárista, skladatel
Datum narození: 31. 05. 1930
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Znamení: Blíženci  

clint

Clint je hercem a režisérem už více než čtyři desetiletí. Hrál už skoro v padesáti filmech. Některé z jeho filmových postav se staly ikonami, počínaje mlčenlivou postavou ve westernu Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý, přes nesmlouvavého detektiva Dirty Harryho až po roli Williama Munnyho z filmu Nesmiřitelní, za kterou byl nominován na Oscara.

Společnosti Warner Bros je věrný už roky. Jejich největší společný úspěch z poslední doby, film Vesmírní kovbojové, je více než dvacátým titulem Eastwooda režiséra. Předcházely mu tak výrazné snímky jako Půlnoc v zahradě dobra a zla, Madisonské mosty (Meryl Streepová za něj byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka) nebo western Nesmiřitelní, který získal Oscary za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší vedlejší roli a za Nejlepší střih.

clint

V mládí Eastwood hodně cestoval, protože jeho otci se nedařilo sehnat dlouhodobější práci. Syn Clint, mladší sestra Jean a matka Ruth samozřejmě cestovali s ním. Později se usadili na tak dlouho, aby mohl Clint vystudovat Oakland Technical High School a odnést si diplom. Psal se osmačtyřicátý rok. Eastwood si vojenskou uniformu oblékl poprvé roku 1949…

  • Celý životopis si přečtěte na stránce Osobnosti.cz: Clint Eastwood

Hlasujte o muži měsíce května!

V květnu jsme ván představili čtyři muže. Byli to tito:

Který z vás je ten nej? Hlasujte v anketě!

Volba Muže roku v magazínu Žena-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci (nebo první týden následujícího měsíce) vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama