Tento herec, režisér a hudební skladatel je jednou z umělecky nejvšestrannějších osobností Hollywoodu. A k tomu je to docela krasavec. Co myslíte?

kPovolání: Herec, režisér

Věk: 53

Datum narození: 12. duben 1956

Místo narození: Havana, Kuba

Znamení: Beran   

Výška: 178 cm

Tento herec, režisér a hudební skladatel je jednou z umělecky nejvšestrannějších osobností Hollywoodu. Narodil se v Havaně na Kubě, ale v roce, kdy se dostal k moci Fidel Castro, jeho rodina emigrovala do amerického Miami beach. Andymu bylo 5 let. 

Andy vyrostl v pohledného a populárního studenta střední školy. V té době vynikal v baseballu, a dokonce se chtěl stát profesionálním hráčem. Plány mu ale zhatila mononukleóza a on obrátil svou spozornost k herectví, které vystudoval na vysoké škole Florida International University, a odtud zamířil rovnou do Hollywoodu.

K jeho největším filmovým úspěchům patří natáčení filmu Francise Forda Coppoly Kmotr III, za který byl nominován na Oscara, a Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. V roce 1991 založil vlastní produkční společnost CineSon Productions, vyzkoušel si i roli režiséra.

Vy si Andyho Garciu asi pamatujete z Dannyho parťáků, kde stanul po boku George Clooneyho, Brada Pitta a Julie Robertsové. 

Největší úspěch však sklidil za televizní roli z produkce HBO Pro lásku či pro vlast: Příběh Artura Sandovala, ve kterém ztvárnil legendárního kubánského trumpetistu Artura Sandovala. Za to byl nominován na Emmy a Zlatý glóbus.

V současné době žije v Los Angeles se svou ženou Marivi Lorido Garcia a čtyřmi dětmi (tři dívky a jeden chlapec). Je zastáncem tradiční velké rodiny neopředené skandály, nevěrami či bohémskými výstřelky.

 

 

Zajímavosti

lAndy Garcia se narodil jako dvojče. Druhé dvojče nebylo větší než tenisový míček a bylo chirurgicky odstraněno. Jediná památka, která na něj Andymu zůstala, je jizva na rameni.

Umělec odmítá hrát nahé scény. Jednou dokonce odešel z konkurzu jen proto, že ho nutili svléknout si tričko.

Když byla jeho žena těhotná, prožíval její stav tak intenzivně, že přibíral spolu s ní.

Koníčky: Vlastní 25 kusů konga bubnů, sbírá klobouky a v zimě nosí na hlavě baret.

A teď Andyho škola vaření

Volba Muže roku na Ženě-in

Muž týdne
Muže týdne nominuje redakce z jubilantů, kteří mají v daném týdnu narozeniny.

Muž měsíce
Poslední týden v měsíci vychází novinka, ve které můžete hlasovat až do konce měsíce o Muži měsíce.

Muž roku
Muže roku budete vybírat vy, a to hlasováním přes vánoční svátky. Budete ho samozřejmě vybírat z již zvolených Mužů měsíce. S Mužem roku 2010 magazínu Žena-in uděláme během ledna (pokud půjde o zahraničního muže, je možné, že se termín trochu zpozdí) exkluzivní rozhovor pro čtenářky Ženy-in, ve kterém budete moci položit Muži roku i své otázky.

Reklama