jason lewisPovolání: herec

Datum a místo narození:  25. 6. 1971 Newport Beach, Kalifornie, USA

Znamení: Rak

Pozorné divačky  Sexu ve městě jistě znají kolouška jedné ze 4 protagonistek tohoto seriálu. Samantha si užívá peněz, života a především sexu. Jejím vyvoleným se na dlouhou dobu stal Jarry Smith Jerrod. Mladý herec, kterému Samantha „nastartovala“ kariéru kampaní s názvem Absolutní samec. Tato nálepka Jasonovi Lewisovi asi zůstane nadosmrti.

jason

Ostře řezané rysy ve tváři, pronikavý pohled jasně modrých očí, vypracovaná postava. Není se co divit, že se Jason dostal na přehlídková mola a stal se vyhledávaným modelem. Jako teenager se rozhodl, že se proslaví ve světě módy a filmu. Nebylo to ale jednoduché. Vystudoval školu v Los Alamitos, navštěvoval univerzitu v San Diegu. Zároveň  pracoval jako instalatér, živil se jako číšník v restauraci a šetřil peníze, aby mohl „vyrazit“ do světa. Podařilo se mu dostat se do Paříže, kde mu předpověděli  velkou budoucnost v modelingu. Krátce nato se přestěhoval do módní Mekky – Milána. Velmi úspěšná reklama na džíny Guess (1993) tohoto ctižádostivého mladíka dostala na titulní strany mnoha časopisů, stal se tváří kampaní firem Boss nebo Tomy Hilfiger. O 3 roky později byl vyhlášen hudební stanicí VH1 mužským modelem roku. Tím se dostal i do hledáčků televizních a filmových kamer. Rolemi  v seriálech – např. Beverly Hills 90210 nebo v komedii Příští stanice ráj (1998) okouzlil tisíce žen.

Muž

Co ho proslavilo nejvíce, byla už uvedená role Jarryho v poslední řadě seriálu Sex ve městě. Po velkém úspěchu omezil práci v modelingu. Velmi pečlivě si vybírá reklamní kampaně a věnuje se především herectví. Střídá televizi s filmem. Hostoval v seriálech Čarodějky, Kriminálka Miami nebo Dr. House, z filmů můžeme uvést romantickou komedii My Bollywood Bride (2006) nebo kritikou i diváky velmi ceněný thriller Mr. rooks (2007), kde se objevil po boku Kevina Costnera a Demi Moore. A samozřejmě se objevil opět jako Jarry ve filmech Sex ve městě I. a II.

Tento sexy blonďák je stále svobodný. Nějakou dobu žil s herečkou Rosario Dawson, loni byl spojován s hollywoodskými hvězdami Jennifer Aniston a  Cameron Diaz.

„Lidé mají představu, že jsem stejný jako postavy, které hraju. Nejsem takový. Samozřejmě bych chtěl ztvárnit i jiné charaktery. Ale to je jen zatracený obchod. A mně to nevadí.“

http://en.wikipedia.org/wiki/JasonLewis(actor)

Reklama