shutterstock-1679894479.jpg
Foto: Shutterstock

Uživatel Redditu @throwmeaway29305 se rozhodl na sociální síti podělit se svým příběhem. Chtěl prozkoumat složení svých předků, a tak se rozhodl koupit testy DNA. Vzpomněl si, že před časem narazil na inzerát, kde byly ve slevě, tak koupil jeden pro sebe a jeden pro svého otce.

Testy si udělali a odeslali je s očekáváním zajímavých výsledků. To, co mělo být původně zábavou, se nakonec ale zvrtlo. „První věc, kterou jsme s tátou udělali, bylo srovnání složení našich předků a všimli jsme si, že to trochu nedává smyl,“ napsal.

„Zatímco on je hodně britský a irský (nejsilněji spojený s Velkou Británií) s trochou francouzských a německých kořenů, já jsem z velké části Skandinávec (nejsilněji spojený se Švédskem), z více než čtvrtiny Francouz a Němec a trochu taky Ital,“ pokračoval.

Dále vypráví, že jeho otec s výsledky konfrontoval matku. Ta přiznala, že celou dobu věděla, že je syn jiného muže, a že by se je pokusila zastavit, kdyby věděla, že si jdou dělat DNA testy. Uživatel @throwmeaway29305 dále na Redditu prozradil, že se jeho rodiče po tomto odhalení rozhodli po 33 letech manželství rozvést. Test dokonce v databázi našel skutečného biologického otce tohoto muže společně s možným nevlastním sourozencem.

Nejde rozhodně o první ani poslední příběh, který se díky sadám pro test DNA stal. Jiný muž takto například zjistil, že čtyři z jeho pěti dětí nejsou jeho, jiný zase odhalil, že je příbuzný se svým snoubencem. Trochu úsměvný je fakt, že se tyto sady často prodávají v akci na Den otců.

Zdroje: LAD Bible, Viral Strange, Reddit

Reklama