Když jsem dostala na starosti mediální propagaci akce Muž roku, přišlo mi to celkem logické. To je přece stylově společenské téma jako vyšité. Pokochám se krásou mladých mužů a nasbírám kontakty od celebrit. Ale „hrdinství“ mě začalo opouštět, jakmile jsem přicházela na místo činu do K. U. BARU v Rytířské ulici a viděla na chodníku pózovat kluky s kohouty. Trochu se mi přitížilo. Ještě že mi dělala společnost moje kolegyně Simona, jinak bych se topila v rozpacích.

Muži roku

Co já tady vlastně dělám? Já, plachá introvertka, s nulovou znalostí bulváru a ještě k tomu v tomhle věku? Připadala jsem si jako obstarožní lovkyně zajíčků. To by bylo spíš něco pro otrlou, mladou a zdravě drzou kolegyni Evičku. Já bych dokázala ocenit spíš krásu zralých mužů, kterým už život nějakou tu rýhu do tváří vepsal, ale tyhle kluky, kteří by mohli být mými syny? To bych šla raději kácet stromy, řečeno slovy prince ze Tří oříšků pro Popelku. Ale nebyl tam šéf Radek, aby mi slovy krále otce odpověděl: Tak běž a můžeš začít hned teď!

muži

Nicméně jsem se pochlapila, dala si se Simčou dvojku skvělého vína a v dusné atmosféře baru sledovala představování kandidátů na titul Muž roku. Šest Čechů a šest Slováků. Nemůžu říct, kteří byli hezčí, abych nikomu nestranila. Všichni měli hezké obličeje, štíhlé postavy, vyrýsované svaly na pažích a na hlavách moderní střihy.

Vesměs to byli sympaťáci, trochu vyjukaní ze zájmu médií, což jim lehce přistřihávalo křidélka pyšných pávíků, ale o to mi byli milejší. Najednou se ze sebevědomých manekýnů z přehlídkového mola stali úplně normální kluci, kteří na otázku, proč se přihlásili do Muže roku, takřka svorně odpovídali, že chtějí získat zkušenosti, seznámit se s novými lidmi a zažít trochu dobrodružství. Nikdo si netroufl říct: „Protože jsem hezký a mohl bych ze svého vzhledu něco vytěžit.“

A proč ne? Když mohou mít soutěže krásy ženy, proč by měli být muži ochuzeni? Teprve při soutěžních disciplínách se pozná, kdo na to má. Kdo zůstane vyjukaným klukem z první tiskovky a kdo ukáže, že je nejen pohledný, ale i vtipný, umí se chovat, vyjadřovat, ovládat emoce, prostě že je mužem každým coulem.

Tak uvidíme, jak se z těchto hochů, kteří stojí na stejné cílové čáře, stanou muži rivalové, až půjde do tuhého, a který z nich ukáže, že je hoden titulu Muž roku.

Budu to sledovat a průběžně vás informovat!

Reklama