Martin Zach - Muž roku 2009Student Martin Zach (24), čerstvý držitel titulu Muž roku 2009, se den po náchodském vítězství – v sobotu 29. srpna – velmi těžce zranil při exhibici po soutěži ve skocích na freestylových lyžích a snowboardech do vody, pořádaných na rybníku Kačák nedaleko Vrchlabí.

Podle pořadatele pátečního klání o Muže roku Davida Novotného se aktivnímu sportovci nevyvedl skok, mladík dopadl mimo vymezený prostor hluboké tůně a narazil hlavou na mělčinu do bahnitého dna. Těžce si poranil páteř a jeho stav byl dlouho kritický.

Zraněného muže převezl vrtulník do Královéhradecké fakultní nemocnice, kde se v noci na neděli podrobil náročné sedmihodinové operaci. Zachovi při ní selhávaly základní životní funkce. Lékaři mu zpevnili zlomený krční obratel, který poranil míchu.

Podle Zdeňka Tušla z královehradecké fakulní nemocnice má pacient bohužel zatím horní (od loktů dolů) i dolní končetiny ochrnuté. Podle něj je při vědomí, dýchá sám a je mimo ohrožení života.

Případem se nyní zabývá i policie. Prověřuje, zda by někdo mohl být za Zachovo zranění trestně zodpovědný.

Martin Zach je bývalý vrcholový sportovec. Závodně běhal na lyžích, ale před půl rokem kvůli sporům se svazem lyžařů svou závodní dráhu ukončil. Po úspěchu v soutěži Muž roku 2009 viděl svou budoucnost hlavně v modelingu a v podnikání.

Reklama