Pánové dali do soutěže skutečně vše. Týdny před finále ladili nejen své formy, ale také volné disciplíny nebo úvodní taneční vystoupení. Hned na začátku při něm neváhali odložit své svršky a nechali tak přítomné pokochat se jejich vypracovanými těly.
 
Hlavní slovo měla samozřejmě porota. Kromě editorky portálu Žena-in Marty Kratochvílové v ní zasedlo mnoho slavných osobností. Byla mezi nimi například herečka Ivana Jirešová, herec Jiří Krampol či zpěvačka Ilona Csáková.
 
Mnozí se také vystřídali na pódiu a zpestřili program pěveckým vystoupením. Svůj tenor nechal rozeznít Marian Vojtko a svůj baryton zase Daniel Hůlka. Chraplák předvedl také Dalibor Janda, který zazpíval jak jinak než Žít jako kaskadér. Do Náchoda se také podíval a české muže posoudil vítěz světové soutěže Mister International 2018 Trinh Van Bao z Vietnamu.


U příležitosti jubilejního dvacátého ročníku soutěže Muž roku si přítomné hvězdy připravily překvapení pro jejího organizátora Davida Novotného. Společně mu nazpívaly píseň a s dortem mu pogratulovaly přímo na jevišti. David Novotný poté jen těžko skrýval slzy dojetí.

Brigáda na záchytce

Jako již tradičně se finalisté utkali ve třech disciplínách. V první se měli krátce představit a odpovědět na otázku porotce či porotkyně, následovala volná disciplína a nakonec promenáda v plavkách a ve spodním prádle. Účastníci toho na sebe práskli opravdu mnoho. Diváci se tak mimo jiné dozvěděli, kdo miluje dušenou mrkev, kdo by dokázal otevřít trezor s penězi, kdo brigádničí na záchytce i kdo by si na sebe nikdy nevzal tanga.


V rámci volných disciplín nechyběl tanec, akrobacie, netradiční striptýz ani ohnivá barmanská show. Soutěžící Immanuel Adenubi všechny překvapil, když si po pouhém několikatýdenním trénování troufnul na pódiu zahrát na kytaru a zazpívat. Došlo i na romantická gesta. Václav Kršňák s číslem dva nejprve se svou přítelkyní zatancoval a poté ji před zraky diváků požádal o ruku. „Dlouho jsem to chystal. Jsem rád, že jsme všichni tajemství udrželi a pro moji přítelkyni to bylo opravdu překvapení a nezapomenutelný zážitek. Řekla ano, tak co si mohu více přát,“ uvedl Kršňák. 

Vítěz překvapil

Jak se bohatý program chýlil ke konci, rostlo napětí v sále. To vygradovalo při vyhlašování výsledků. Na třetím místě skončil jedenadvacetiletý student Immanuel Adenubi (vpravo). Druhý byl devětadvacetiletý lektor Jan Solfronk.

Nejvíc se píle a sympatické vystupování vyplatilo soutěžícímu s číslem jedenáct. Šestadvacetiletý Vojtěch Urban se porotě zalíbil nejvíc. A to přesto, že na otázku jaké nejhorší rande zažil, odpověděl, že to, při kterém svou přítelkyni omylem kopnul do hlavy. Vojtěch pracuje jako podnikatel v oblasti zdravého životního stylu. Díky vítězství pojede zastupovat Českou republiku na světovou soutěž Mister International. Z reakcí přítomných bylo patrné, že je volba poroty překvapila, ne však negativně.

Svých pár vteřin slávy si užila i naše editorka Marta Kratochvílová. Na pódiu totiž předávala šerpu a poukázku na nákup v obchodním domě muži, který se na základě hlasování nejvíc líbil čtenářkám Ženy-in. Volba padla na devětadvacetiletého tenisového trenéra Jiřího Hemelku, který soutěžil s číslem deset.

Na světovou soutěž Mister Universe Model odletí finalista číslo čtyři Lukáš Moučka z Krupky a na světové soutěži Mister Global bude Českou republiku zastupovat finalista s číslem deset Jiří Hemelka z Prostějova.

Páteční finále 20. ročníku soutěže Muž roku se konalo v rámci akce Den dobrých skutků v Náchodě. Sobotní večer pak patřil v náchodském divadle charitativnímu koncertu Den dobrých skutků – koncert známých tváří, kde vystoupili například Hana Křížková, Pepa Vágner, Anna Julie Slováčková, André Tatarka, Marian Vojtko, Marcela Březinová, Ilona Csáková a další. Celý výtěžek z obou akcí půjde na charitativní účely, mimo jiné i pro handicapovaného Muže roku 2009 Martina Zacha.  

Foto: Profimedia, Muž roku

Čtěte také:

Reklama