René je na první pohled průměrný muž. Má ženu, dvě děti, bydlí v domku nedaleko města. Vede relativně spořádaný život. Nekrade, nelže, ženu nebije a své děti miluje. V zimě uklidí sníh před domem, krmí hladové ptáčky a po celý rok třídí komunální odpad. S kamarády jednou za čas zajde na tenis, mariáš či na pivo.

Pravděpodobně by nikoho ani nenapadlo, že má zálibu, která se vymyká představám většiny. René je „transka“.

Sexuolog by k tomu dodal „transvestie dvojí role“.

Občas se totiž převlékne do dámského prádla a šatů, nasadí paruku a nalíčí se. Vizuálně se změní v ženu se vším, co k ní patří. Většinou se tak pohybuje jen doma, když jsou děti u babičky. Práce, kterým se většina chlapů vyhýbá, mu nyní nevadí. Uvaří, uklidí dům, večer u televize vyžehlí prádlo a se svou manželkou si pokecá jak s kamarádkou. Několikrát za rok vyrazí do uzavřené společnosti, či jen tak na procházku večerním městem.

Není gay či bisexuál a o změně pohlaví nikdy neuvažoval. Jen je v něm malý kousek ženy, který se někdy hlásí o slovo.

Má velké štěstí, že má chápající a tolerantní manželku. Trvalo několik let, než se jí svěřil, ale nikdy své důvěry nelitoval. Jejich vztah je hluboký a za dvanáct let, co jsou spolu, nedostal žádné trhliny. Sexuální život v manželství je velmi pestrý, oba mají rádi lehčí SM a při svých hrátkách jsou velmi vynalézaví.

Život s „transkou“ má pro manželky i spoustu výhod. Mimo jiné:

1. Nemusí mít obavu, že ji bude podvádět s jinou ženou, protože on JE jiná žena.

2. Může si půjčit jeho šaty, šperky a make-up a otestovat na něm odstín své nové rtěnky.

3. Partner neočekává, že bude připravena na odchod na večírek během 15 minut a chápe potřebu kvalitní kosmetiky.

4. Je snadné pro něj kupovat dárky.

5. Můžou být při sexu tři bez třetího partnera.

Dr. Steve Levit ve svém článku (překlad Andrea) uvádí: Můžete být opilý a lidé řeknou 'On je alkoholik.' Žádný problém. Ale zkuste říci 'Můj manžel je transvestit'. Lidé řeknou 'No to je hrozné. On je nějak perverzní, nebo co, že ?“ To je představa, kterou lidé mají o transvestitním světě. Nikoliv to, že jsou to jemní muži, kteří se starají o rodiny, platí daně a podporují své bližní, ale to, že všichni někde sedí s podvazkovým pásem a nylonkami na sobě a ukájejí se dnem i nocí. Moje poselství ženám na celém světě je, že tito muži nejsou divní. Oni jsou jemní, neagresivní, trpěliví. To, že jsou crossdressery, neznamená, že nemohou být milujícími otci a úžasnými milenci a manžely. Dokonce nám mohou porozumět lépe než ostatní muži (když jim to dovolíme) a mohou být šťastnější víc, než kdy snili, pokud je milujeme takové, jací jsou."  

 

Další foto najdete ZDE