Nebude řeč o profesionálních gigolech, ale o mužích, kteří jsou ochotni (zdarma) s ženou svátečně pobýt, bravurně naplnit její fyzické potřeby a výjimečně třeba jet i na výlet...

Jak říká moje 51letá kamarádka Elena o stejně starém Oldřichovi: „Nedělám si iluze, že má jen mě, myslím, že to táhne s více ženami současně, ale dokud nenajdu někoho pro život, jsem šťastná, že ho mám!“

Čtěte také:

Elena neměla na muže zrovna štěstí. Přitom je to nesmírně milá, přímá a férová holka, které si moc vážím. Nedovedu si téměř představit, že by mohla někomu ublížit, či dělat nějaké domácí vylomeniny (jako občas já). Je příliš hodná - sama přiznala, že když se zamiluje, žije život svých partnerů (tohle znám a v tom je možná jádro pudla).

Elena nemá příliš vysoké sebevědomí

gigoloTo se jí snažíme s dalšími kamarádkami zvedat, jak můžeme, leč marně (postavu by jí mohla závidět každá dvacítka). Elenin manžel byl alkoholik. Poté následovala řada ženatých solventních milenců, kteří si ji „kupovali“, a nedávno odešla od velmi problematického konfliktního staršího muže (alkohol zde hrál opět roli).

Po mnoha internetových pokusech se objevil Oldřich

Zaujal ji víc než dost. Jde o muže veselého, pozorného, pohledného a společenského. Vidí se zpravidla jen večer, který končí ránem. Párkrát s ní zašel na tenis, někdy jdou na večeři. Vypráví jí o své rodině, dospělých dětech a básní o své vnučce. Neplánuje ale, že ji s nimi seznámí, nenaplánuje nikdy nic.

Tito muži jsou zpravidla zcela soběstační

Žijí a v budoucnu i chtějí žít sami, vaří, uklízí, nakupují a tvrdí, že hospodyni nepotřebují, čímž jasně ženám, které zvou na rande, naznačují, že s nimi nemohou pro normální partnerský život počítat, že jim jde „o to jediné“ a nechtějí se vázat. Možná i proto randí s více ženami najednou, aby si neustále dokazovali svou nezávislost.

S mnoha podobnými jsem se kdysi setkávala

Jednu dobu jsem brouzdala pravidelně seznamkami. Nebyla jsem taková realistka jako Elena, nepřestávala jsem věřit, že se podobný partner, jako je Oldřich, změní a jednoho dne se bude konat „hepáč v bílém“. Nepřipouštěla jsem si, že když „nutně musí“ v neděli odpoledne do práce nebo mu onemocněla matka (dcera, teta, prateta) a nemůže se se mnou sejít, užívá si zrovna třeba s jinou ženou.

Byla jsem mnohem mladší, a tedy i naivnější

Jeden dokonce zvládal odvézt mě třeba v poledne na koupaliště, pak zvládnout schůzku s novou neokoukanou adeptkou a večer mě zas vyzvednout. Já ho milovala, tak jsem věřila.

Mužů, kteří po čtyřicítce a déle preferují „spořádaný“ život ve dvou, je málo

Zvláště když jsou alespoň průměrně zabezpečení, na úrovni a použitelní. Proto ženy slevují a berou za vděk nejen ženatými, ale rovněž i rozvedenými či svobodnými sympatickými, zábavnými a většinou velmi atraktivními chlapíky, ne snad přímo na jedno použití, ale určitě ne pro život.

Navíc Elena ve skrytu duše, aniž by to přiznala, stále doufá, že se všechno jednou změní, že je Oldřich jen nerozhodný a opatrný, že nastane okamžik, kdy bude chtít jenom ji a z nezávazného se třeba stane vztah závazný. Já osobně se dokonce bojím, že je do Oldřicha zamilovaná, před čímž jí důrazně varuju - ale lze si poručit?

Je podle vás nějaká možnost, že se jejich vztah někam posune? Jaké jsou vaše zkušenosti - máte podobné? Spokojila byste se s naprosto nezávazným vztahem, kdy tušíte, že nejste jediná žena v životě svého sexuálního kamaráda, který si s vámi více či méně pravidelně smluví schůzku a pak vás po příjemné večeři a ještě příjemnější noci vyexpeduje ze svého bytu, či odejde naopak do svého se slovy, že se ozve?

Reklama