man

Radit v módě ženám, to bych se pouštěl na tenký led. Ale přece je tu jedna rada, kterou bych pro ženy, které chtějí být ve společnosti šik, měl. Jaká? Název článku napoví: Chcete-li být, milé dámy, skutečné královny večírků, doplňte svůj dokonalý vzhled vkusným a charizmatickým chlapem.

Ano, ano, i muž je stylový doplněk. Vy, které doma takového chlapa máte, dále číst nemusíte. Ale vás ostatní důrazně žádám - čtěte pozorně!

Vždycky druhá

Hloubala jste někdy nad tím, čím to je, že i když vypadáte skvěle, jste ve společnosti vždycky druhá? Jak je možné, že kamarádka jen září a je středem pozornosti, zatím co vy sušíte Martini někde v koutku? Příčin může být více, ale jednou z nich je i nemoderní chlap. Na pohled ošumělý ňouma vám prostě ve společnosti nepřidá. Tím na vás samozřejmě neapeluji, abyste vyměnila starý model za nový, jen si ho trochu nastrojte a vychovejte! Diskuze ve stylu: „Vezmu si ten smoking po tátovi, zlato, ten je dobrej,“ ty už prostě nesmíte připustit.

Po povrchu

Možná vám přijde, že jdu jen po povrchu a moudrý člověk na vzhled nehledí. Není to pravda. Ne nadarmo je estetika jeden z nejstarších vědních oborů. Ano, s uznávanou osobností po boku se můžete stát královnou, ovšem stát se uznávanou osobností mnohdy nezávisí jen na znalostech, ale i na vytříbenosti a vystupování. Sám jsem si to kdysi myslel, že to tak není, ale dnes musím - po zkušenostech - říct, že to byly myšlenky hradské.

Jak ho přesvědčit?

Je nesmysl chlapa do něčeho tlačit. Takové ty narážky: „Broučku, já jdu ve velké večerní, vždyť k sobě vůbec neladíme!“ sklidí akorát negativní reakce. Dá to trochu práce, ale nakonec ho určitě dokopete k tomu najít si vlastní styl - nemusí jít vždy s dobou, ale musí být osobitý - žádná chlapská šedá myš. Nic mu nekupujte na vlastní pěst, spíš ho ponoukejte, použijte ženské zbraně: „V tomhle bys byl fešák!“ Jasně, bude se zkraje bránit, ale věřte mi, že se mu te v té zatvrzelé palici nakonec rozleží. To když si koupí první novou košili, poprvé přijde mezi lidi a uvědomí si, jak se chování okolí změnilo.

Pocítíte to i vy, milé čtenářky. Vplujete po jeho boku do sálu a všechny doposud lhostejné pohledy se automaticky stočí směrem k vám. Jako by všichni lidé tleskali a provolávali: „Lev salonu nás navštívil se svou lvicí!“

Ano, ano, i muž je stylový doplněk, ale to bych se už opakoval...

Reklama