Foto: Profimedia

Jan Blatný se narodil 24. března 1970 v Prostějově, vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Než byl jmenován ministrem zdravotnictví, zastával pozici náměstka ředitele Fakultní nemocnice v Brně. Jeho specializací byla léčba dětí s poruchami srážlivosti krve.

Kvůli skandálu ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) bylo nutné najít náhradu. Novým ministrem se po dlouhé odmlce ze strany vlády stal lékař Jan Blatný (za ANO), kterého média v souvislosti s pozicí skloňovala ještě dříve, než do ní byl uveden prezidentem Milošem Zemanem. Dnes na brífinku k jeho dosazení do role ministra také přednesl projev, který byl lidmi přijat veskrze pozitivně. Nová opatření Blatný prý zatím nechystá za předpokladu, že budeme dodržovat ty stávající. Mezi nejvýraznější poselství proslovu patří věta: „Pojďmě změnit vnímání strachu v respekt. Strach nás paralyzuje,“ po které nasledovala odpoveď na to, jak hodlá v řešení koronavirové krize pokračovat. Nový ministr slíbil, že jeho rozhodnutí budou vždy založena na datech, která budou sdílená a srozumitelná pro všechny. K tomu by zřejmě měl pomoci i nový web vlády, na kterém po domluvě s premiérem Andrejem Babišem pracuje poslanec za TOP 09 Dominik Feri.

Blatný především apeloval na dodržování všech vládních opatření. Jak se nový ministr zdravotnictví popere se současným stavem je zatím nejisté, podle komentářů pod online přenosem je zatím vnímán převážně pozitivně. Nutno dodat, že Roman Prymula zůstane jako spolupracovník v boji proti covidu-19.

Reklama