Lukáš Hejlík (37) je český divadelní a filmový herec, který se objevil také v mnoha seriálech jako Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě, nebo Terapie. Je také autorem projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka, kam denně přidává tipy na místa, kde mají dobré jídlo či kávu.

lukas hejlik

Lukáš Hejlík je také autorem projektu LiStOVáNí

Co je listování?

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

LiStOVáNí za 10 let své existence uvedlo v život více než 75 knih a často se těchto představení zúčastnili samotní autoři knih. Jedním z mnoha je i známý americký spisovatel Robert Fulghum, který s námi uvedl už dvě své knihy a komentuje to slovy: „Účastnil jsem se dvou produkcí z dílny LiStOVáNí, založených na mých knihách, a považuji jejich práci za nápaditou a inspirující. Jejich adaptace s citlivou přesností vystihují atmosféru mých děl a jejich herecké výkony jsou prvotřídní. Doufám, že se s nimi budu moci opět podílet na dalším projektu… a ne jednou. Vlastně už jeden vymýšlím. Jednoduše, jsou úžasní.“

lukas

Lukáš Hejlík s druhou manželkou Veronikou. Mají spolu syna Vojtěcha. (Foto: Profimedia)

Pár fotek z Lukášova Instagramu:

 

 

Reklama