Čtyřiatřicetiletý Jonathan Groff pochází z Pennsylvanie a jeho životní vášní je zpěv a herectví, a to už od dětství. Ve třech letech se zamiloval do výkonu herečky Julie Andrews ve filmovém muzikálu Mary Poppins.

jonathan1.jpg

Groff vyrůstal v konzervativní rodině, kde se dbalo na rodinné hodnoty a řád, což zahrnovalo i pravidelné návštěvy kostela a účast v nedělní škole. Rodiče ovšem ani Jonathanovi ani jeho bratrovi nebránili v tom, aby si šli za svými sny. A Jonathan si vybral šoubyznys. Jednou z překážek byla rakovina kůže, ze které se ovšem úspěšně vyléčil.

Po škole si vydělával jako číšník, ale záhy zamířil na Broadway. Jeho herecký debut se tedy neodehrál ve filmu či seriálu, ale na prknech, co znamenají svět. Zahrál si například v muzikálech Probuzení jara nebo Za zvuků hudby.

jon2.jpg

Co se týče televize, hostoval v seriálu Glee a ztvárnil hlavní roli v sérii televize Netflix jménem Mindhunter neboli Lovec myšlenek. Mimochodem, pokud jste tento seriál ještě neviděla, vřele ho doporučujeme. Pojednává totiž o začátcích psychologických rozborů masových vrahů.

5e4130d30682emind.jpg

V animované pohádce Ledové království propůjčil svůj hlas jedné z postaviček Kristoffovi.

Jonathan Groff je velkým fanouškem hry Super Mario a viděl všechny díly seriálu Sex ve městě.
A na závěr jedna smutná zpráva, dámy. Jonathan Groff je otevřeným gayem, takže šanci u něj nemá žádná z nás. Ale alespoň se můžeme pokochat. 

Foto: Profimedia, Shutterstock

Reklama