Pro šestatřicetiletého britského herce není zaklínač Geralt rozhodně první rolí, ale výraznou určitě. Před tím hrál například ve filmech Hvězdný prach, Válka Bohů, dále v seriálu Tudorovci a ve snímku Muž z oceli se ujal role Supermana.

cavill.jpg

Coby zaklínač ovšem sklízí asi největší ohlasy. K tomu přispívá i ocelová hruď a svaly jako skála, které v seriálu často beze studu ukazuje. A Cavill rozhodně nenechal nic náhodě. Před i během natáčení tvrdě cvičí a jeho svaly dosahují dokonce takových rozměrů, že mu museli několikrát upravovat kostým. Ten jejich nápor totiž nevydržel.

Tři dny před natáčením scén nahoře bez herec téměř nepil a den předtím už si ani neloknul. Skvělou muskulaturu zkrátka neměl bez práce. Naopak, během svých školních let měl pěkných pár kilo navíc a spolužáci mu přezdívali Tlustý Cavill.

Herec se připravoval nejen po fyzické stránce, ale postavu Geralta si pečlivě prostudoval. Přečetl celou knižní sérii, na které se příběh zakládá, a na svého agenta tlačil, aby mu roli sehnal.

Nyní se Cavill hřeje na výsluní přízně, ale má za sebou i horší pracovní období. V roce 2005 mu totiž časopis Empire udělil titul smolař Hollywoodu. Castingy nevyhrával, a tak mu unikla například role ve filmech Batman začíná, Superman se vrací i v nové bondovce. Nestal se ani slavným televizním upírem. Autorka ságy Stmívání ho původně chtěla obsadit do role Edwarda Cullena, ale když se začalo natáčet, působil Cavill na středoškoláka až moc staře, a tak roli dostal Robert Pattinson.

cavill2.jpg

Cavill je velkým fanouškem počítačových her, se svými čtyřmi bratry trávil jejich hraním několik hodin denně. Miluje zejména World of Warcraft. Co se týče osobního života, Cavill nikdy neměl o přítelkyně nouze. Dokonce prozradil, že s ním ostatní ženy flirtují i před ženou, se kterou zrovna chodí. V minulosti byl i jednou zasnoubený, s parkuristkou Ellen Whitaker, ale v roce 2012 se rozešli. Jeho poslední přítelkyní, se kterou se oficiálně objevoval na veřejnosti, byla o třináct let mladší Lucy Cork. Nyní o svém milostném životě mlčí.

Foto: Shutterstock

Reklama