Čtyřiačtyřicetiletý Brit Ian Usher, který nyní žije v Austrálii, je po rozvodu se svým životem tak nespokojený, že se rozhodl ho prodat. Na eBay draží svůj dům se třemi ložnicemi, auto, zaměstnání a všechen ostatní majetek.

Aukce bude začínat na jednom australském dolaru, ale pan Usher doufá, že se během sedmidenní dražby v červnu cena vyšplhá na 230 tisíc liber (7,34 milionu korun). Ian Usher se odstěhoval z anglického Scarborough před šesti lety, australské občanství získal v roce 2006 a vloni se po pěti letech manželství rozvedl s manželkou Laurou.

„Můj život tady je skvělý, ale chci za tím udělat tečku a začít znovu, a to doslova," prohlásil. „Proto prodávám úplně všechno, co mám, od oblečení v šatníku až po varnou konvici, od příborů až po auto. Až aukce na eBay skončí, chci odkráčet s peněženkou v jedné kapse, pasem v druhé, jít na letiště a nasednout na první let kamkoliv. Můj příběh je trochu smutný, ale nechci tím nikoho dojímat. Je mi jasné, že spousta lidí je v mnohem horší situaci než já a potýkají se s mnohem horšími věcmi. To, co dělám, je prostě můj způsob, jak se vyrovnat se vším, co potkalo právě mně."

Pan Usher, jehož dům je půl hodiny vlakem od Perthu, také prodává svou motorku Kawasaki, vodní lyže, surfovací prkno, kombinézu na skákání s padákem, saunu a televizi o úhlopříčce 180 cm. Vítěz aukce se stane nejen majitelem všeho, co Ian vlastní, ale bude doporučen i jeho přátelům a bude mít možnost dva týdny zkusit, jestli by se mu líbilo v Ianově práci v obchodě s koberci.

Nechcete za svým životem taky občas udělat tlustou čáru? Myslíte, že tohle by bylo řešení?

Reklama